Home office aneb jak být efektivní a neflákat se

Vytvořeno |

Ať už máte home office z jakéhokoli důvodu, jak už název vypovídá, jedná se o práci z domova, která může být spojována s nižší produktivitou a flákáním se. 

Přeci jen nad sebou nemáte žádného šéfa, nikdo vám nehlídá odpracované hodiny a ani nikdo nevidí, co opravdu děláte, zda stíháte práci i s domácími aktivity, zda trávíte během home office čas na mobilním telefonu či se opravdu věnujete pouze pracovním záležitostem. 

Jak na home office
A young woman works remotely at a computer at home. Freelancer and work on the Internet.

V dnešním článku vám poradíme, jak uchopit práci z domova, být efektivní a věnovat se opravdu pouze práci.

Pracovní doba

I přes fakt, že možná vašemu šéfovi nezáleží na pracovní době a chce po vás pouze výsledky, zařiďte si ji. 

Udělejte si pracovní dobu tak, jak vám bude vyhovovat. Můžete pracovat od rána či ve večerních hodinách, ale ve stanovené pracovní době se snažte nedělat nic jiného. 

Zkrátka si představte, že jste opravdu v práci. Po dobu „v práci“ vypracujte stanovené pracovní povinnosti a zbytek dne se věnujte už svým koníčkům a užívejte si volný čas. Pokud byste pracovní dobu neměli, nejen, že odvedete méně práce, ale ještě celý den budete skákat z práce do volného času a den si neužijete. 

Plány

Plánování je důležitým faktorem při práci z domova.

Naplánujte si celý týden, měsíc, ale také jednotlivé dny. 

Sepište si, co chcete v daný měsíc zvládnout, jaké projekty musíte vypracovat a do jakých termínů musíte odevzdat různé práce. Ať už se zabýváte čímkoli, plány pro vás budou klíčové. 

Jakmile si naplánujete měsíc, připravte si také dny, kdy si naplánujete nejen pracovní dobu, ale také vše, co chcete v jednotlivé týdny zvládnout. Týdny si poté rozepište také na dny. 

Dny si můžete plánovat vždy před zahájením práce z domova. Sepište si do diáře, na kus papíru nebo do počítače vše, co musíte v daný den zvládnout a postupně si odškrtávejte hotové úkoly. 

Prostor

Prostor a to, kde budete pracovat, hraje také roli při produktivitě. 

Nedoporučujeme pracovat z postele nebo neustále na jiném místě. Pokud nemáte pracovnu, vytvořte si takový prostor, kde se budete cítit dobře, nebude vás nic rozptylovat a budete se moci naplno věnovat pracovním povinnostem.

Do prostoru si můžete pořídit diář, dobré světlo, hezký pracovní stůl a pohodlnou židli. K práci si pusťte oblíbenou hudbu a zapalte svíčku, ať máte lepší atmosféru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *