4043600

Dobré tipy na skvělé silvestrovské koktejly

Vytvořeno |

Vánoce i Silvestr jsou už za dveřmi a všichni se na ně těší. Nejen chutné a nápadité občerstvení, ale i báječné drinky zpříjemní silvestrovské posezení s partnerem nebo přáteli a navodí skvělou atmosféru. Na jejich přípravu se používá celá škála surovin, alkoholické nápoje, ovoce, minerální vody, džusy a led. A zde je výčet těch nejlepších:

MANHATAN

Tímto drinkem oslníte pánskou společnost, je lahodný, ale poněkud silnější. Na jeho přípravu budete potřebovat 4 cl Martini rosso, 3 cl bourbonu (vhodný je například Jim Beam), pár třešniček na ozdobu, střik hořkého likéru. Do  sklenice nalijte Martini, přidejte bourbon a střik hořkého likéru, zamíchejte, ozdobte třešničkami. Kořeněná chuť aperitivu a osobitá chuť bourbonu splynou v dokonalou chuťovou kompozici.

MALINOVÝ SEN

Tento nápoj naopak potěší dámy, je lehký a velmi příjemný. Na přípravu budete potřebovat šampaňské (vhodné je Bohemia sekt brut), čerstvé maliny, čerstvou mátu. Do míchací sklenice vložte půl polévkové lžíce malin, důkladně je rozmačkejte, přilijte vychlazený sekt, důkladně promíchejte. Servírujte ve štíhlé sklenici typu flétna a ozdobte snítkou máty a čerstvými malinami.

SPRINGFIELD

Tento míchaný nápoj je vhodný jak pro dámy, tak i pro pány. Na jeho přípravu budete potřebovat 5 cl Becherovky, šampaňské, 150 ml broskvového džusu, spirálu z pomerančové kůry na ozdobení. Do sklenice na šampaňské nalijeme vychlazený likér, přidáme studený broskvový džus a promícháme. Dolijeme šampaňským a ozdobíme spirálou z pomerančové kůry. Bylinková chuť becherovky, broskvový džus v kombinaci se šampaňským poskytnou nevšední chuťový zážitek

CAMPARI ORANGE

Campari je lahodný kořeněný bitter původem z Itálie, Jeho nezaměnitelná chuť má původ v originální receptuře z 86 druhů bylin. Namíchejte si drink příjemné nahořklé chuti, chutná tak skvěle, že nezůstanete při jedné skleničce. Na přípravu budete potřebovat 0,5 cl Campari, 2 dcl 100 % pomerančového džusu, pár kostek ledu, plátek pomeranče na ozdobu. Do sklenice nalijte napřed Campari, potom ji nakloňte našikmo a po skle opatrně přidávejte džus, aby se obě ingredience nepromíchaly a nápoj vypadal při servírování efektně, nakonec přidejte pár kostek ledu a ozdobte plátkem z pomeranče.

HURIKÁN

Tento drink je určen pro opravdové muže, kteří ocení vynikající chuť karibských rumů, které jsou mezi rumy vysoce ceněny pro svoji originální chuť a výjimečnou kvalitu. Na přípravu budete potřebovat 0,5 cl bílého rumu, 0,5 cl tmavého rumu, 2 dcl pomerančové šťávy, trochu citronové šťávy. Ideální volbou pro přípravu tohoto drinku je kubánský rum Havana Club vyhlášený svou delikátní chutí. Všechny ingredience smíchejte a podávejte ve sklenici s brčkem.

DAIQUIRI

I v tomto oblíbeném koktejlu je hlavní ingrediencí bílý karibský rum. Na přípravu budete potřebovat 4,5 cl bílého rumu, 2 cl citronové šťávy, 0,5 cl cukrářského sirupu, ledovou tříšť nebo pár kostek ledu. Všechny ingredience smíchejte dohromady a podávejte ve sklenici zvané koktejlka.

WHISKY SOUR COCTAIL

Na přípravu tohoto míchaného nápoje použijte 4.5 cl bourbonu, 3 cl limetkové šťávy, 1,5 cl cukrového sirupu, citron a třešně na ozdobu. V tomto nápoji nádherně vynikne nezaměnitelná chuť kvalitního bourbonu. Všechny ingredience smíchejte a podávejte drink ozdobený plátkem citronu a třešní s několika kostkami ledu. Pro efekt je možné přidat vyšlehaný bílek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *