Co si vzít s sebou do porodnice?

Vytvořeno |

Co si zabalit s sebou do porodnice? Pro prvorodičku otázka s řadou otazníků. Nejprve si ověřte, co všechno vám vaše porodnice nabízí. V instrukcích vydaných porodnicí  je většinou napsáno, co musíte mít vlastního. Mezi zásadní věci patří určitě:

Co si s sebou vzít do porodnice
  • Hygienické potřeby

Vezměte si s sebou pouze nejnutnější hygienické potřeby. Mezi základní potřeby, bez kterých se neobejdete, určitě patří: kartáček na zuby a zubní pasta, šampon, šetrný sprchový gel vůči poporodním poraněním, hřeben, jednorázové vložky silně savé (těch bude potřeba alespoň dva balíky), mastičku na bradavky (Purelan, Bepanthen), gel na břicho (strie mohou popraskat i pro porodu), jednorázové elastické kalhotky, jednorázové vložky do podprsenky.

  • Oblečení

Většinou každá porodnice vám nabídne noční košile, ve kterých strávíte převážný čas v porodnici. Samozřejmě si můžete vzít vlastní pyžamo i župan (stačí lehký, v nemocnicích bývá teplo). Další věci, které budete potřebovat jsou přezůvky, spodní prádlo, kojeneckou podprsenku a věci, které si vezmete na převlečení, až pojedete domů.

  • Věci pro miminko

Oblečení pro miminko v porodnici také dostanete. Je potřeba si vzít pouze věci, v kterých pojede miminko domů. Uvážlivě vezměte oblečení podle ročního období. Na převoz je nutná autosedačka do auta.

  • Hygienické potřeby pro miminko

Mezi nutné věci z hygienických potřeb pro miminko určitě patří alespoň dva balíky novorozeneckých plen (velikost 1), kosmetiku vám většinou nabídnou v nemocnici. Můžete si samozřejmě vzít vlastní kosmetiku, kterou máte ověřenou a vyzkoušenou. Také věci ke koupání jsou na místě. Jedinou věcí co nemocnice nenabízí je roztok na čištění pupečníkového pahýlu.

  • Kojenecký polštář

Je také velmi vhodné si vzít s sebou kojenecký polštář, už kvůli důležitému pohodlí při kojení. V porodnici strávíte kojením opravdu hodně času. A je důležité si na začátku vytvořit prostředí, které vám umožní v klidu se postarat o novorozené miminko.

Opravdu není nutné si do porodnice brát hodně věcí, jen nezbytné nutnosti. V porodnici sice strávíte zhruba 3-5 dní, ale budete se soustředit převážně na miminko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *