old woman having fun smiling while receiving some presents gifts from his daughter senior concept sunny day scaled

10 tipů na dárek pro babičku

Vytvořeno |

Vybrat dárek k narozeninám, či k Vánocům pro babičku nemusí být vždy hračka, zvlášť pokud chcete, aby byl dárek originální a zároveň opravdu udělal radost. Zde najdete inspiraci na dárky, které by si možná pod stromečkem ráda rozbalila i vaše babička. 

1. Na památku jedna rodinná

Snad každá babička si ráda prohlíží staré fotografie a v bytě si vystavuje fotky svých dětí a vnoučat. Vyfoťte se speciálně pro svou babičku a dejte jí fotku i s rámečkem k Vánocům. Ať už se na fotku poskládáte celá rodina nebo se sejdete všechna její vnoučátka, uvidíte, jakou radost to babičce udělá. 

2. Pro babičku parádnici

Máte babičku, která se ráda hezky oblékne a dá si záležet na tom, aby jí to slušelo? Pak se jí určitě budou hodit nějaké hezké kousky do šatníku. A pokud si nejste jistí vkusem nebo velikostí či váháte, co by se babičce mohlo zrovna hodit, pořiďte jí poukázku do nějakého obchodu s oblečením a vyrazte na nákupy třeba s ní!

3. Kulturní zážitky

Chcete babičku pěkně obdarovat a zároveň s ní strávit nějaký čas? Zapomeňte na zbytečnosti, které se jí doma budou jen chytat prach a vezměte ji za kulturou. Lístky do divadla, na výstavu nebo na koncert oblíbeného zpěváka, to si babička jistě užije. 

4. Hýčkání pod stromeček

Masáže, vířivky, sauny a dobré pití. Pošlete babičku někam do wellness, kde se o ni výborně postarají. Nemusí jít rovnou o celý víkend, stačí jedna návštěva, na které se babička pořádně zregeneruje a bude se po ní opět cítit skvěle. 

5. Knihou nic nezkazíte

Knížky jsou opravdu vděčným dárkem pro každého, kdo rád čte. I kdybyste je kupovali každý rok, vždy tím uděláte radost. Ať už se bude jednat o nějaký pěkný příběh nebo třeba novou kuchařku, tímto dárkem skutečně nic zkazit nemůžete. 

6. Jednoduché pečení

Originálním dárkem, kterým potěšíte, jsou různé předpřipravené směsi do kuchyně. Můžete je klidně koupit, ale mnohem lepší bude, když si je doma připravíte sami. Stačí vzít nádoby na uzavírání, například staré zavařovací sklenice a do nich nasypat všechny sypké věci potřebné k pečení. Pokud budete chtít, aby si babička upekla bábovku, pak jí do sklenice nasypete přesné množství mouky, cukru, prášku do pečiva a třeba kakaa. Vajíčka a olej už si babička bude muset obstarat sama. Nezapomeňte sklenici označit etiketou s názvem dezertu a dopište k tomu i recept. 

7. Pro babičku zahrádkářku

Jestli má vaše babička zahrádku, kterou si opečovává, pak máte spoustu možností, jak ji k Vánocům obdarovat. Nějaké pěkné zahrádkářské oblečení, rukavice či nářadí babička ocení. Radost udělají také různá semínka, truhlíky a květináče a vlastně cokoli, co se zahrádkou souvisí. 

8. Pro snadnější úklid

Aby se babička nemusela pravidelně namáhat při uklízení svého bytu, práci ji ulehčí robotický vysavač. Tak si bude moci odpočinout a vysavač za ni vysaje úplně všude. Sama by si ho možná nekoupila, tak ji můžete udělat radost vy a dopřát babičce snadnější úklid a méně práce. 

9. Moderní babička

Takový tablet nebo telefon může být skvělým dárkem pro babičky, které drží krok s dobou. Můžete tak být snadno v kontaktu, ale také si babička zvládne vytvořit svou galerii fotek, nebo se bavit sledováním videí a čtením různých článků. Investice je to větší, zato udělá radost a babička se tak naučí něco nového.

10. Aby to babičce slušelo

Babičky, které o sebe rády dbají, určitě potěší nějaká kosmetika. Zapomeňte ale na dárková balení a krémy proti vráskám! Kupte babičce nějakou pomůcku na líčení, ať už štětec nebo třeba beauty blender. Vyberte jí kvalitní rtěnku, lak na nehty nebo pečující kosmetiku. A pokud nevíte, co by se babičce líbilo, pošlete ji třeba do kosmetického salónu, kde už se o ni postarají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *