jak vybrat dárek dědečkovi

10 tipů na dárek pro dědečka

Vytvořeno |

Také se každý rok dostáváte do situace, kdy nevíte, co koupit svému dědečkovi k Vánocům nebo narozeninám? Sám si většinou nic nepřeje a něco vymyslet je zkrátka příliš těžké. Přesně pro vás je tento seznam vánočních dárků, které vašemu dědečkovi pod stromečkem zaručeně udělají radost.

1. Zážitek, co stojí za to

Ať už je vás dědeček aktivní nebo raději tráví čas doma, určitě nepohrdne novým zážitkem. Zde můžete být kreativní a vymyslet opravdu něco originálního. Pokud se toho nebojíte a víte, že to váš dědeček zvládne, zkuste vybrat něco adrenalinového, ať už let balónem, projížďku rychlým autem nebo vyhlídkový let letadlem. Motokáry ve virtuální realitě, únikovou hru nebo další podobné aktivity si dědeček určitě taky užije. 

2. Kniha jako klasika

Jestliže víte, že váš dědeček rád čte, knihou nemůžete nic pokazit. Vybírejte z žánru, který dědu baví a můžete nenápadně (nebo klidně zcela otevřeně) zjistit, jakou konkrétní knihu by si rád přečetl. Nemusíte ale sáhnout pouze po beletrii. Originální budete knížkou o tématu, které dědečka zajímá, i kdyby to měl být chov slepic, výroba piva nebo vaření. V případě, že máte dědečka, který rád vypráví o svém dětství a zážitcích, které prožil, s knížkou Dědečku, vyprávěj určitě nesáhnete vedle. 

3. Měkký dárek se vždy hodí

Asi každý jako malý neměl příliš v oblibě měkké dárky, ovšem takovému dědečkovi určitě přijde vhod nějaké oblečení. Málokterý děda se vyžívá v nákupech, a pokud i ten váš nosí oblečení téměř až do rozpadnutí, pak takové nové tričko nebo košile bude nanejvýš praktickým dárkem. Neuděláte chybu, když se trochu odvážíte a místo nudných neutrálních barev, které v dědově šatníku převažují, koupíte něco veselejšího nebo výraznějšího. Uvidíte, jak mu to bude slušet!

4. Oblíbená kosmetika

Oblečení bude dědečkovi jistě slušet, ale co taková kosmetika? Ať už různé pěny či gely na holení, parfémy nebo krémy. Můžete zainvestovat a pořídit něco opravdu kvalitního a jiného, než co děda používá obvykle. Jestliže ale víte, že má svou oblíbenou kosmetiku, na kterou nedá dopustit, tak mu pořiďte zásoby jeho oblíbené značky. To mu zaručeně udělá radost. 

5. Klidně až na kraj světa

Máte dědečka, který se během roku sám nikde nedostane a většinou jen tráví čas doma? Darujte mu poukázku na výlet a později během roku s ním někam vyjeďte. Třeba ho bude zajímat nějaká výstava nebo si rád zajde na hory. Na to už musíte přijít sami. Klidně to může být jen krátký výlet někde v okolí vašeho bydliště nebo rovnou dovolená v zahraničí.

6. Živý společník

Pozor, zvířátko není vždy vhodným dárkem! Než něco takového pořídíte, musíte si být jisti, že jej obdarovaný přijme a rád se o něj postará. Nebo musíte být připraveni na to, abyste se v případě odmítnutí daru byli ochotni a schopni o zvířátko sami postarat a přijmout jej zpět. Takový pejsek je sice výborným společníkem, ale je potřeba se o něj starat a věnovat mu spoustu času a péče. Raději osamělému dědečkovi pořiďte andulku či jiného ptáčka. Nevyžaduje tolik pozornosti a zároveň také udělá příjemnou společnost. S péčí o něj můžete klidně pomoci i vy sami. A jestli máte dědečka, co chová domácí zvířata, pořiďte mu třeba slepici. 

7. Hlavně mít nohy v teple

Ponožky jsou na první pohled neoriginální dárek, který si každoročně pod stromečkem rozbalí snad každý. Na druhou stranu pořádné teplé ponožky se staršímu člověku vždycky hodí a udělají radost. Není nad to mít nohy pěkně v teple.

8. Dárek k sežrání 

A to doslova. Děda labužník jistě ocení, když mu dáte k Vánocům koš složený z nejrůznějšího jídla a pití. Čaje, kávy i alkohol, čokolády, sušené maso a jiné dobroty. Sežeňte vše, v čem si váš dědeček libuje a sestavte mu pořádný dárkový koš přímo jemu na míru!

9. Pro dědečka kutila

Každému domácímu kutilovi přijde vhod nějaké to nářadí. Zjistěte, v jakém stavu má děda to své a pořiďte mu nějaké nové. Buď kompletní výbavu, nebo pár pořádných kousků. Zainvestujte do něčeho, co by si sám nekoupil. Hlavně dbejte na kvalitu, protože když už nářadí, tak rovnou pořádné. 

10. Pro dědečka sportovce

Spousta dědečků žije aktivním životem a rádi si zajdou například na hory. Jestli mezi ně patří i váš dědeček, kupte mu výbavu na sport. Třeba turistické hůlky, termoprádlo nebo cokoli, co se hodí právě na jeho oblíbené aktivity. 

1 komentář pro “10 tipů na dárek pro dědečka”

  • Martina říká:

    Dárek pro našeho dědouška je pro nás každoročně trochu oříšek. A takovou tu větu: Nic nekupujte, vždy mám všechno, jsme slyšeli už stokrát 😀 Ale „dárky k šežrání“ se zatím osvědčily nejlíp. Začínaly jsme dárkovými koši, lahvinkou dobrého vína nebo netradiční piva, a teď jsou favoritem vouchery na večeře, degustační menu nebo podobné gurmánské zážitky 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *