Těhotenská móda

Vytvořeno |

Těhotenská móda. Pro všechny budoucí maminky zapeklitá situace. Přitom se není čeho obávat. Oblečení, které těhotné ženy nosí, je prakticky úplně to stejné, které se nosí běžně. Jen má upravený střih a velikost, aby se do trička, tílka či šatů vešlo bříško. My se společně dnes podíváme, kde takové těhotenské oblečení můžeme sehnat nebo kde můžeme načerpat inspiraci. Povíme si také něco o tom, že i levné oblečení může být krásné a skoro jako nové a řekneme si něco málo i o historii těhotenské módy. Tak co, těšíte se? Jdeme do toho!

beautiful cheerful dark haired european pregnant woman comfy outfit spreading hands with astonished expression

Historie těhotenské módy

Těhotenská móda se začala vyvíjet v polovině 20. století. Do roku 1989 však byla nedostatkovým zbožím. Byla nově na trhu, a tak se není čemu divit. Každá žena, která v té době byla těhotná, potřebovala nějaké oblečení k tomu, aby mohla být vůbec nějakým způsobem oblečena. A tak se nakupovalo a nakupovalo. Jenže nebylo tolik továren či výroben, kde by se toto oblečení vyrábělo. Ženy se tedy musely spolehnout na švadleny či na své šikovné ruce a nějaký šat si ušít na šicím stroji. V 90. letech se situace ohledně dostupnosti těhotenského zboží zlepšila, jenže cena byla vcelku vysoká a výběr byl malý. V době, kdy se začala budovat obchodní centra, po roce 2000, se nabídka rozšířila i o těhotenské zboží. Ženy tedy mohly nějaké věci najít právě tam, ale pořád musely být trochu závislé na svých šicích strojích či švadlenách. 

 Kde se inspirovat?

Různých internetových obchodů a časopisů, kde můžete těhotenskou mód objevit, je spousta. Mezi nejznámější a nejvíc využívanější je ale Bonprix. Po zaregistrování Vám, pokud budete mít zájem, mohou chodit časopisy, kde si jednotlivé kousky můžete prohlédnout a následně objednat. Těhotenskou módu můžete také najít na Zalandu, Aboutyou,…

Těhotenská móda levně

Různé druhy oblečení, které spadají do těhotenské módy, můžete najít i v obyčejných ,,sekáčích“. Oblečení sice bývá většinou z druhé ruky, ale někdy můžete najít i nenošené. Oblečení zde můžete najít za velice krásnou cenu a nepochybuji o tom, že vám neposlouží. Skoro v každém městě v České republice najdeme alespoň jeden secondhand a určitě stojí za to se tam občas mrknout, jestli tam nějaké zajímavé a levné kousky neseženete. A co vlastně všechno patří do těhotenské módy? Na to se mrkneme teď. 

Druhy oblečení

V těhotenském provedení můžeme najít prakticky všechno, co využíváme normálně. Mezi ty nejvíc využívané ale patří: 

  • těhotenské kalhoty, 
  • těhotenské rifle, 
  • těhotenská sukně, 
  • těhotenské šaty, 
  • kojící či těhotenská trička, 
  • kojící či těhotenské tuniky, 
  • těhotenské halenky, 
  • těhotenské prádlo, 
  • těhotenské silonky, 
  • těhotenská pyžama, župany,…

Vybrat to nejvhodnější není žádná věda. Mrkněte se na internet či po okolí a určitě něco krásného najdete! 

Jak ušetřit při koupi těhotenské módy?

Neváhejte využít naše slevové kupóny do Bonprix.cz a ušetřete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *