Probiotika posílí střeva a imunitu

Vytvořeno |

Probiotika jsou živé mikroorganismy s mimořádnou schopností přilnout k sliznici střeva a pozitivně ovlivňovat tvorbu správné střevní mikroflóry. Škodlivé patogeny dokáží z těla naopak odstranit. Svými léčivými účinky pomáhají při léčbě zánětů střeva a žaludku, posilují celkovou imunitu a osvědčily se i při odstraňování infekce Helicobacter pylori, při alergiích, průjmech i zlepšení příznaků atopického ekzému.

16592

Léčivé účinky probiotik

Pomáhají při léčbě infekce Helicobacter pylori

Helicobacter pylori je bakterie, která osidluje žaludeční sliznici, čímž přispívá k tvorbě vředů žaludku a dvanáctníku a také ke vzniku gastritidy. Účinkem této bakterie začnou tkáně produkovat látky, které poškozují sliznice a vytvářejí záněty. V důsledku toho se ochranná slizniční bariéra naruší a choroboplodné mikroby velmi snadno proniknou do krevního oběhu. To je pak spouštěčem vzniku různých onemocnění. Klinickými studiemi byl prokázán příznivý vliv probiotik na zpomalení růstu a množení Helicobacter pylori. Hlavně Lactobacillus a Bifidobacterium dokáží svým působením tuto bakterii výrazně oslabit.

Zlepšují průběh laktózové intolerance i antibiotické léčby

Laktózová intolerance je onemocnění, při kterém enzym laktáza nedokáže v tenkém střevě štěpit mléčný cukr, tedy laktózu na dvě složky – glukózu a galaktózu. To je příčinou, že v tlustém střevě se začne tvořit kyselina mléčná, metan a oxid uhličitý, které způsobují bolesti břicha, křeče a zvracení. Díky probiotikům se tyto trávicí potíže zmírní nebo odstraní, protože jsou schopné laktózu účinnější zpracovat a tím zlepšit a podpořit celkové trávení. Pokud jde o užívání antibiotik, právě ty přispívají ke vzniku průjmů a poškození užitečné střevní flóry. Avšak účinkem probiotik dochází k jejímu obnovení a regeneraci.

Nejvýznamnější kmeny probiotik

Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus casei, Bifidobacterium bifidum a Streptococcus thermophilus patří mezi probiotika s velmi efektivním účinkem pro lidské zdraví. Udržují správnou hladinu prospěšných bakterií, jsou účinné při léčbě zánětů žaludku a střev i odstranění Helicobacter pylori a také pozitivně ovlivňují celkové trávení. Jsou skvělým pomocníkem při léčbě atopického ekzému a zvýšení kvality pokožky.Tím, že se střevo pročistí, kůže se dokáže zbavit zánětu. Tyto probiotické kmeny také pomohou při snížení kazivosti zubů i přeléčení zanícených a krvácejících dásní. Pozoruhodný je jejich okyselující účinek, kterým se množství patogenů sníží a složení mikroflóry střeva se zkvalitní. Jelikož je střevo imunitní orgán s obsahem množství imunitních buněk, díky působení probiotik se jejich tvorba zvýší. Tím se posílí i obranyschopnost organizmu. A pokud vás trápí Crohnova choroba či ulcerózní kolitída, které jsou doprovázeny záněty tenkého a tlustého střeva i konečníku, sáhněte právě po probiotikách.


Probiotika najdete v jogurtech, brynze, kefíru, sýrech i podmáslí nebo si je můžete doplnit pomocí výživových doplňků, které dostanete koupit v lékárnách. Využijte naše slevové kódy DrMax nebo slevové kupóny Pilulka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *