Přemýšlíte o novém koberci?

Vytvořeno |

Není koberec jako koberec a přemýšlíte-li o novém koberci rozhodně byste neměli podcenit jeho výběr.

Koupit nový koberec není jen tak. Protože se nejedná o levnou záležitost, nesmíte výběr koberce podcenit. Chceme-li, aby koberec splnil všechna naše očekávání, je potřeba si ujasnit, jaký typ koberce upřednostníme a kam nový koberec pokládáme.

Jak si vybrat koberec?

Určitě už jste zjistili, že je na trhu spousta kamenných a online obchodů s koberci všech možných barev, typů, velikostí a hlavně kvality. Na koberci nesmíme šetřit, ale zároveň nás nemusí kvalitní koberec stát celou naší výplatu. Není jednoduché se v širokém množství koberců a jejich značně odlišných cen orientovat. Chceme hlavně kvalitní design, který splní naše očekávání, zútulní náš domov a zahřeje nás nejen u srdce.

Jaká kritéria byste v žádném případě neměli podcenit?

Nejdůležitější je materiál koberce, od toho se odvíjí jeho kvalita. Na výběr máte koberce z umělých a přírodních vláken. Umělá vlákna jsou levnější, naopak přírodní jako jsou vlna nebo hedvábí jsou značně dražší. Koberce z umělých vláken jsou většinou vyrobeny ze syntetických materiálů polyamidu (PA) a polypropylenu (PP). Tyto materiály se od sebe liší především svou odolností.

Oba tyto materiály se vyrábí z ropy, polyamid z čisté, polypropylen z odpadu vznikajícího při výrobě ostatních umělohmotných materiálů. Polyamid je odolnější a pružnější než polypropylen a to znamená, že je samozřejmě dražší než PA. Dále najdeme koberec z polyesteru a polyakrylu.

Přírodní materiály jsou z rostlinných a živočišných materiálů jako jsou z vlny, viskózy, sisalu, mořské trávy nebo bavlny. Momentálně jsou přírodní materiály opravdovým trendem.

Typy kosntrukce jsou – koberce smyčkové, koberce se strukturovanou smyčkou, koberce se střiženým vlasem nebo vpichované koberce.

Konstrukce střižený vlas se například lépe udržuje než kobercová smyčka. Velkou předností koberců z vlny je vysoký vlas, který je příjemný na dotek a neměl by se sešlapat ani slehnout.

Relaxace na novém koberci

Kam umístíme koberec? Do bytů a rodinných domů? Nebo potřebujeme zátěžový koberec do kanceláře, obchodu, prodejny a jiných veřejných prostor? Koberec si pořizujeme celoplošné, kusové nebo tzv. běhouny na chodby a schodiště. Modernějším trendem dnešní doby jsou spíše koberce kusové, které jsou sice dražší, ale designově a provedením kvalitnější.

Hledáte-li koberec domů, může se stát, že při výběru koberce si nebudete umět představit, jak vlastně bude koberec doma vypadat. Mujkoberec.cz má pro Vás jedinečnou možnost, a to objednání tří vzorků koberců pro lepší představu. Navíc můžete při nákupu využít kolo štěstí a vytočit si i slevový kód do Mujkoberec.cz . Slevu je potom možné využít při nákupu nového koberce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *