Jak jsou na tom Vaše finance?

Vytvořeno |
Jak byste se ohodnotili ohledně financí? Máte přehled ve svým financích? Jste spíše šetřiví nebo jak se říká neudržíte korunu?

I když nejsme zrovna bohatí milionáři, kteří si můžeme dopřát všechno, co nás napadne, máme určitou představu životního standartu, který bychom si rádi dopřáli, abychom se cítili spokojení a finančně zajištění.

Jak ušetřit peníze?
Hlídejte si své výdaje a ušetříte tak více peněz.

Každý den chodíme poctivě do práce a vyděláváme peníze na pokrytí důležitých životních hodnot a také aby nám něco zbylo pro volný čas. Jak jste na tom Vy? Padne celá Vaše výplata na pokrytí životních hodnot nebo si najdete volné peníze na zábavu, činnosti a věci, co máte rádi. Můžete si pravidelně koupit, co chcete nebo musíte pracně šetřit

Je dobré si dělat měsíční přehled a zde si psát naše příjmy a výdaje. Mezi výdaje patří vše, co během měsíce utratíme. Mezi povinné výdaje, které vždy splatíme jako první řadíme platbu nájmu, splátku hypotéky, zálohy na energie, vodu, plyn, telefonní tarify, pojištění, základní jídlo. V případě, že máme rodinu a děti nebo domácí mazlíčky se naše povinné výdaje rozšíří a znásobí. Dále zde řadíme výdaje, které nejsou povinné, ale jsou potřebné ať už jsou jednorázové nebo pravidelné jako jsou kroužky, kapesné, školní a jiné potřeby pro děti, oblečení, drogerie, doprava, auto, údržba domácnosti a samozřejmě bychom neměli zapomínat si nějaké peníze odkládat v případě nutností, jako jsou nákupy spotřebičů, rekonstrukce, Vánoce, narozeniny, dovolená a jiné záležitosti. Peníze, které si odkládáme je dobré mít uložené na spořícím účtu nebo v obálce zvlášť od peněz, které máme určené na běžný chod. K zapisování výdajů Vám skvěle poslouží tabulka Excell nebo pro klasiky klasický deníček a propiska. Výdaje si piště rozděleně do jednotlivých kolonek, které poctivě každý měsíc, nejlépe ve stejný den spočítejte. Dále si spočítejte veškeré Vaše příjmy, kam patří příjmy ze zaměstnání, podnikání, dávky, alimenty, příjmy z pronájmů a jiné přivýdělky, které by dohromady měly úplně pokrýt Vaše výdaje. Příjmy a výdaje si snažte psát poctivě a nevynechávejte žádné drobnosti a detaily. Nejlepší je si zapisovat opravdu poctivě každý den, aby se Vám nestalo, že si nebudete moct vzpomenout, co že jste to včera vlastně kupovali. Nejlepší je aplikace nebo poznámky v mobilu, který máte pořád u sebe a následný přepis doma před spaním. Následné srovnání jednotlivých měsíců Vám pomůže se lépe orientovat ve Vašich financích a budete přesně vědět, co a jak je potřeba zredukovat případně udělat proto, abyste si žili ten svůj standart. Všichni máme svoje sny a cíle, kterých chceme v životě dosáhnout a potřebujeme k tomu každodenní tvrdou práci, abychom toho dosáhli. Stejné je to s financemi. V dnešní době vůbec nezáleží na tom, kolik peněz máme, ale na našich hodnotách. Když budeme nakupovat chytře v rámci svého rozpočtu, budeme se mít dobře. Jakmile bude Váš rozpočet vyvážený, budete se cítit dobře. Samozřejmě jsou situace, se kterými nepočítáme každý den, že se můžou stát, a přece se stanou. Je nějaká možnost, jak si usnadnit tyto situace? Ano, v dnešní době existuje řada pojištění, které Vám usnadní každodenní život a pomohou Vám v případě nečekaných výdajů. Nikdo Vás ale k ničemu nemůže nutit, záleží jen na Vás, který druh pojištění uznáte, že je pro Vás vhodný. I v tomto případě buďte ale vždy obezřetní, pročtěte si podmínky a spočítejte si, kolik Vás pojištění bude stát, a zda se Vám vyplatí. Nechte se pojistit pouze u ověřených firem. Nezapomeňte, že nikdy není pozdě na nový směr ohledně vašich financí.

Rada na závěr: Při nákupech neplaťte plnou částku, ale využívejte slevové kupóny.

Jak jsou na tom Vaše finance?
I halíře dělají talíře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *