Jak vybrat (zá)snubní prsten?

Vytvořeno |

Nadešel ten správný čas učinit velké rozhodnutí a krok do nové společné kapitoly života? Poradíme vám, jak vybrat nejvíce padnoucí (zá)snubní prstýnek.

V první řadě, jaký je rozdíl mezi snubním a zásnubním prstenem?

Tyto dva pojmy si hodně lidí plete a proto je potřeba si na začátku ujasnit kam který prsten a kdy patří. Zásnubní prsten dává ten, který žádá svou partnerku/partnera o ruku. Řekne-li ano, je potřeba zajistit snubní prsteny, které si nastávající manželé vymění na svatbě.

groom putting ring bride s finger

Jak vybrat zásnubní prsten?

Jedná se o prstýnek, kterým obdarovaný z páru, většinou ženy ukazují světu, že se budou vdávat, proto by měl muž vynaložit velké úsilí, aby své nastávající dopřál krásný padnoucí prsten. Většinou se jedná o prsten, který je osazen kamínkem s diamanty či jinými drahými kamínky. Jako první si ujasněte představu kolik budete investovat do prstýnku. Cena se odvíjí od materiálu, designu a použitých kamínků. Ujasnění si částky vám zúží už tak obrovský výběr. Poté je potřeba si ujasnit jaký typ prstenu vaše partnerka ocení.

Jak zjistíme, jaký prsten by vyhovoval partnerce?

Podívejte se, jaké šperky nosí. Nenosí-li žádné, zeptejte se nejlepší přítelkyně nebo maminky partnerky. Mohou vám pomoci s výběrem, případně zjistit, jaký druh prstýnku je nejlepší.

Jaký styl vybrat?

Můžete najít klasické jemné prstýnky s osazeným kamínkem různých tvarů a barev. Najdete extravagantnější styly i robustní prsteny s velkými kamínky. Má vaše partnerka ráda jednoduchost nebo si potrpí na výrazné prsteny? Jedno víme určitě – váš prsten se musí lesknout, musí prostě být vidět.

Jaký materiál je nejlepší?

K nejoblíbenějších prstenům dnešní doby patří bílé zlato. Klasika jako žluté zlato, které nikdy nevyjde z módy. Na trhu najdete i růžové zlato nebo méně časté, ale nejkvalitnější a hypoalergenní prsteny z platiny, která patří mezi drahé kovy. Nesmíme opomenout stříbro, které je nejméně vhodné a časté. Zlato vám zaručí styl, cenu a kvalitu, která vydrží roky.

Cena prstenů se odvíjí podle zpracování, počtu a kvalitě kamenů. Je dobré zjistit, jak významný prsten pro vaši partnerku bude. Zda se jedná o prsten pouze pro ni, nebo jej budete chtít předat dalším generacím.

Jak vybrat snubní snubní prsten?

Snubní prsten budete nosit oba dva, proto se řiďte především osobním vkusem. Vytvořte si seznam, co očekáváte od prstýnku a zjednodušte si tak výběr. Na trhu najdete spousty firem, které vás zahrnou hromadou prstýnků. Na výběr máte z klasických prstýnků, dále originálních symbolických jako jsou například propletené kroužky, které značí propletení vašich životů nebo třeba vygravírované nápisy, které dodají prstýnku kus vás. Jako poslední najdete luxusní prsteny. Prsten si tedy můžete zakoupit již hotový nebo si ho sami vytvořit.

Jak vybrat materiál?

Bílé zlato, žluté zlato nebo růžové zlato. Lze taky vytvořit kombinaci zlata nebo prsten z platiny.

Jak bude prsten vypadat?

Povrch prstenu lze mít lesklý nebo broušený. Lesklé zpracování je častější, kdežto broušené, pískované mohou býti originálnější. Můžete zvolit i drásaný nebo ice design, kde jsou škrábance a rýhy zaujmou svou nevšedností.  Lze mít prsten klasický hladký nebo si můžete s usazenými kamínky. V hlavní roli je tu vaše osobnost. Máte rádi jednoduchost nebo kreativitu?

Profil a šířka snubního prstenu

Jaké můžeme zvolit profily? Profil prstýnku určuje jeho pohodlnost při nošení. Můžete zvolit půlkulatý, plochý, trojvlnný, konkávní, komfortní nebo lichoběžný. Šířka je opět zcela ve vaši režii. Máte rádi široké nebo úzké prsteny? Podle toho se odvíjí vaše rozhodnutí.

Cena prstýnku se opět odvíjí od vaší představy a použití materiálu.

Jak ušetřit při koupi snubního prstenu?

Nejlepší metodou je využít slevové kupóny Brilianty nebo slevové kódy Klenota a ušetřit při koupi snubního prstenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *