Jak se vypořádat s koncem DVB-T vysílání ?

Vytvořeno |

Přechod na DVB T2

Určitě už jste o tom slyšeli. Vysílání DVB-T končí a budeme přecházet na DVB-T2. DVB-T2 Vám přinese lepší kvalitu vysílání ve vysokém rozlišení.

Jak zjistíte, jestli se Vás to týká nebo ne? To Vám poradíme.

Používáte satelit, kabelovou televizi, nebo IPTV (internetovou televizi)? Pak se Vás změna nedotkne a nemusíte nic řešit.

Používáte-li anténu, musíte mít televizor nebo set-top-box, který toto vysílání podporuje. Postupně od listopadu 2019 do května 2020 bude celé území ČR odpojeno od DVB-T a vy musíte přejít na DVB-T2 nebo jinou alternativu.

Přechod na vysílání DVB-T2

Co potřebuji, aby mi nadále fungovalo vysílání?

Aby Vám fungovalo vysílání i po odpojení, potřebujete kompatibilní televizi nebo set-top-box. Každý nová televize již DVB-T2 podporuje. Novou televizi koupíte třeba na Alze. Když si koupíte novou televizi, už nemusíte mít další zařízení pod televizí. Pokud nechcete investovat do nové televize, musíte si koupit DVB-T2 set-top-box. Ceny set-top-boxů se pohybují nejlevnější od 800 Kč až do několika tisíc Kč podle stupně vybavení. Podle své televize si vyberte, zda potřebujete set-top-box připojit přes Scart nebo HDMI.

Pokud už máte plné zuby změn ve vysílání, dobrou alternativou je internetová televize (IPTV). Doporučujeme Vám službu Lepší.TV, která nabízí 107 programů a HBO, navíc první měsíc dostanete zdarma a dále platíte jen 199 Kč měsíčně. Ke službě potřebujete v televizi aplikaci Lepsi.TV nebo internetový prohlížeč. Mimo jiné můžete službu využívat na svém chytrém telefonu nebo notebooku.

Přejeme Vám úspěšný přechod na nové vysílání DVB-T2 s lepší kvalitou obrazu a novými funkcemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *