Dárek za vysvědčení

Dárek k vysvědčení: Buďte letos kreativní

Vytvořeno |

Konec školního roku nám pomalu ale jistě klepe na dveře. Známky jsou vesměs uzavřené, uklízí se třídy, probíhají školní výlety a děti už stříhají metr na příchozí prázdniny. S tím vyvstává klasické rodičovské dilema, čím potěšit své ratolesti za jejich vysvědčení. Jistě, zmrzlina to jistí, ale nezapomínejte, že děti měly za sebou také dva roky distanční či hybridní výuky, návrat do škol pro ně nebyl snadný, přesto to ale zvládly. Letos si zkrátka zaslouží něco víc.

Vyhraďte si den jen na své děti

Možností, kde s potomky oslavit konec školního roku je opravdu nepřeberné množství. Můžete vyrazit do ZOO, Dinoparku, aquaparku, na nějaký ranč či statek, nebo třeba do dětské herny. Poté, co se děti vyblbnou na atrakcích, případně projdou celou zahradu, budou značně vyhladovělé. Určitě jim uděláte radost, když je ještě vezmete někam, kde to mají rády. Jak jinak oslavit vysvědčení než s celou rodinou, dělat společně něco zábavného, dobře se nadlábnout a společně se pak znaveně odkutálet domů.

students celebrating end school

Motivujte dárkem

Pokud máte doma malého rozumbradu, který se už teď těší na září a který stráví prázdniny tím, že si bude opakovat vyjmenovaná slova a malou násobilku, je mnoho věcných darů, ze kterých bude mít určitě radost. Může jít například o dětskou knížku oblíbeného autora, dětskou encyklopedii s libovolným zaměřením a mnoho dalšího. Naopak vychováváte-li malého umělce, vzpomeňte si třeba na ty kufříky s výtvarnými potřebami, po kterých toužilo každé dítě. Ani teď, ve virtuální době, se totiž jistě věci nezměnily.

Sledujte trendy

Kartičky sportovců, pogy, pokémoni, samolepky, céčka a kdoví co ještě. Děti základních škol mají tendence neustále něco sbírat, měnit předměty mezi spolužáky a společně si hrát. Zjistěte, co právě letí ve vaší škole a darujte svému dítěti něco do sbírky. Nějaké třpytivé, nebo měnící se nálepky do alba budou mít zaručený úspěch.

Oblečení pro cool kids

S hračkami a dnem s rodiči ale některé děti příliš neuctíte. Zvlášť pokud je onym dítětem potomek ve věku 13 až 15 let, se kterým cloumá puberta na všechny světové strany. Nenuťte ho do společně tráveného času, ani mu nekupujte věci, které už jsou pro něj dávno pasé. V tomto případně nešlápnete vedle třeba s novým oblečením a je jedno, jestli jde o kluka nebo o holku. Tento věk je období prvních lásek a teenager se prostě chce líbit. K tomu pomůžou nějaké fajnové tenisky, bunda, nebo třeba jen tričko.

Všichni už mají nový mobil, jenom já ne

Kupovat dítěti elektroniku, jako třeba nový mobilní telefon je občas celkem těžké. Nejdřív je nutné najít hranici mezi tím, kdy dítěti obstaráváte novodobou nezbytnost a kdy ho zkrátka rozmazlujete. Jistě, ve třídě vždycky bude někdo, kdo už má nový iPhone a ostatní si ho budou přát taky, přesto se ale děti většinou spokojí i s levnějším telefonem a vděčně poděkují. Pokud tedy potomek přinese zvláště pěkné vysvědčení, možná tento dárek není až tak špatný.

amazing story happy little girl having phone talk modern life communication kid shopping online call service use technology school girl talking with friend kid speak phone conversation

O prázdninách aktivně

Venku svítí slunce, je teplo, a to úplně vybízí k tomu, nebýt doma. Při výběru dárku tak můžete vsadit třeba na sportovní náčiní pro letní outdoorové aktivity. Může jít třeba on in-line brusle, jízdní kolo, běžecké boty, skateboard a mnoho dalšího. Záleží na tom, co má dcera či syn rád.

Dárek, pomocí kterého vyřešíte narozeniny i Vánoce

Na světě snad není dítě ani teenager, který by s díky odmítl herní konzoli. Xbox nebo Playstation navíc nebude jen dárek pro potomky, nýbrž rodiče si určitě taky rádi zahrají. Ke konzolím se ale musí dokupovat hry, čímž zase vyřešíte další svátky a jubilea.

Daruj knihu

Sice to vypadá, že čtení knížek už není u mladší generace tak cool jako kdysi, pokud ale vyberete správně, možná se z vašeho dítěte ještě vyklube vášnivý čtenář. Řeč je například o oblíbených komiksových knihách. Sice nečte, ale všechny Avengers viděl třikrát? Voilá, kupte komiks od Marvela.

Pokud ale vášnivého čtenáře doma máte, zkuste se třeba poohlédnout po nějaké čtečce. Takhle bud mít po ruce vždy nějaké čtivo a bude si moci neustále rozšiřovat obzory.

Dnes se učí výhradně online

S distanční výukou byl občas problém v tom smyslu, že domácnosti neměly dostatek počítačů pro všechny děti. Pokud tedy můžete, s vlastním počítačem nebo notebookem uděláte svému potomkovi zaručenou radost. Přitom se ale nemusíte bát o to, kdovíco na tom počítači vlastně dělá. Existují rodičovská nastavení, která umí blokovat nevhodný obsah, nepustí uživatele na určité stránky a jako rodič budete mít vždy přehled o tom, co vaše dítě na počítači dělá.

Deskovka pro více hráčů

Pokud máte doma školáků více, novou deskovou hrou zabijete dvě mouchy jednou ranou. Zkuste si zmapovat trh, jaké jsou novinky, jaká hra je jak pro koho vhodná apod. Následně si děti nastudují návod, no a můžou hrát buď spolu, s rodiči, nebo s prarodiči či kamarády.

Sladká odměna

Není zmrzlina, jako zmrzlina. Pokud koupíte dítěti točenou do kornoutku před supermarketem, není to to stejné, jako když si zajdete na pohár do cukrárny na náměstí. Trh s cukrovinkami se nám v posledních letech navíc rozrostl a k dostání jsou sladkosti, o jakých se nám jako dětem ani nesnilo. Obrovské donuty s nejrůznějšími polevami, vymazlené koblihy a zákusky všeho druhu, to by bylo, aby si děti nevybraly.

Výhodou je, že v českých městech konečně najdeme také podniky, které zvládnou vytvořit mnoho dobrot ve zdravější variantě, případně je upravit podle potřeby do bezlepkového, nebo třeba bezlaktózového kabátku. Zkrátka tak, aby si mohl pochutnat úplně každý.

1 komentář pro “Dárek k vysvědčení: Buďte letos kreativní”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *