5 tipů, jak využít aviváž při úklidu

Vytvořeno |

Používáte aviváž, abyste docílili voňavého prádla? Její hlavní funkce spočívá ve změkčení prádla a zbavení statické elektřiny, která nám dokáže mírně znepříjemnit život. Věděli jste ale, že aviváž je skvělý pomocník i při úklidu?

b505ac00737c8f55ddce838ac044ba061617707879

Provoněný byt a textilie

Aviváží můžete perfektně provonět byt a osvěžit vůní třeba ložní povlečení, deky, přehozy nebo rovnou celou sedačku. Stačí si smíchat aviváž s vodou v poměru 1:3 do lahvičky s rozprašovačem a můžete začít. Pozor: je to návykové!

Zatočí s vodním kamenem

Jistě znáte nevítané skvrny na skle sprchového koutu nebo vodních bateriích, které nejdou úplně jednoduše vyčistit. Práci si usnadníte neředěnou aviváží, kterou přetřete celý povrch místa a necháte 15 minut působit. Pak už jen klasicky umyjete čistou vodou a jako bonus vás čeká příjemně provoněný prostor.

Zabrání usazování prachu

Pečlivě utřete prach a sotva skončíte, už vidíte poletující prach s radostí usedávající na vámi utřené místo. Chcete tento proces zpomalit? Tak si opět nachystejte rozprašovač s aviváží! Ideální poměr aviváží s vodou je 1:4, po přetření míst jako jsou stoly, monitory či skleněných povrchů se prach nebude tak rychle usazovat.

Lešticí schopnosti

Roztok z aviváže je vhodný také na leštění povrchů. Vlastně s ním můžete klidně umýt okna nebo zrcadla. Přichystejte si aviváž s teplou vodou v poměru 1:2 a můžete se pustit do práce. Aviváž vám pomůže i s umytím špíny a s pomocí čistého hadříku namočeného v roztoku už jen přeleštíte.

Připálené hrnce ještě nevyhazujte

Každému se už někdy povedlo připálit dno hrnců či pánviček. Co s tím? Vyhodit je je pěkná škoda! A právě proto zkuste následující postup: nalijte do připáleného hrnce aviváž a přiveďte jej k varu. Pak jej odložte, nechte hodinu působit a následně jednoduše vyčistěte. Pomocí staré drátěnky můžete teplou vodou přečistit také spodní části hrnců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *