investice do BTC 2022

Vyplatí se investovat do bitcoinu v roce 2022?

Vytvořeno |

Zajímáte se o investování do bitcoinu a kryptoměn? Pak se jistě ptáte, zda je bitcoin dobrá investice pro rok 2022? Pravdou je, že rok 2021 byl pro bitcoin velmi příznivý. Na začátku roku 2021 se bitcoin obchodoval za 29 000 USD a třebaže během roku zažil mnoho cenových vzestupů i pádů, na konci roku 2021 se obchoduje za cenu okolo 50 000 USD. Jaký bude vývoj ceny bitcoinů v roce 2022? Přečtěte si, proč se bitcoin jeví jako vhodná investice i v roce 2022.

Shrnutí cenového vývoje bitcoinu v roce 2021

Bitcoin za sebou má rok, který se nesl ve znamení prudkých vzestupů i poklesů ceny – hodnota bitcoinu se v roce 2021 měnila jako na houpačce. Bitcoin začal rok 2021 býčím (vzestupným) tržním trendem poté, co na konce 2020 prolomil svá historická maxima z roku 2017. V lednu 2021 se tak bitcoin obchodoval za 41 000 USD.

V únoru 2021 bitcoin začal bitcoin ještě růst na ceně poté, co Elon Musk oznámil, že Tesla začne přijímat platby v bitcoinech. V květnu 2021 dosáhl bitcoin nových historických maxim ve výši 64 000 USD. Nicméně po dosažení tohoto cenového maxima přišly zprávy, které se na ceně bitcoinu negativně projevily.

Jednou z nich bylo oznámení Elona Muska, že společnost Tesla přestane přijímat bitcoiny jako formu platby. Jako důvod Musk uvedl, že je těžba bitcoinu energeticky velmi náročná a negativně ovlivňuje kvalitu životní prostředí.

Během tohoto období Čína oznámila tvrdý zásah proti těžbě bitcoinů. Kombinací těchto špatných zpráv se bitcoin do července propadl na své roční minimum ve výši 29 000 USD.

Po propadu o více než 50 % ze svých maximálních hodnot ve výši 64 000 USD se však bitcoin stal výhodným nákupem pro mnoho investorů. Kromě jednotlivých investorů do bitcoinu houfně investovali i institucionální investoři, čímž se bitcoinu v polovině listopadu 2021 podařilo překonat dosavadní historické maximum a bitcoin se obchodoval za neuvěřitelných 69 000 USD.

Avšak zprávy o nové variantě koronaviru negativně ovlivnily všechny finanční trhy a ani bitcoin nebyl výjimkou. Začátkem prosince 2021 ztratil bitcoin více než 20 % ze své ceny a obchodoval se na minimu 42 000 USD. Po tomto cenovém propadu se cena bitcoinu začala opět zvedat a na konci prosince 2021 se pohybovala okolo 50 000 USD.

Odborníci na krypto aktiva se domnívají, že by mohl být rok 2022 pro bitcoin vzestupným obdobím. Některé pozitivní předpovědi dokonce uvádějí, že by se v průběhu roku 2022 mohl bitcoin obchodovat nad hodnotu 100 000 USD.

Jestliže by se takové předpovědi naplnily, znamenalo by to, že bitcoin v roce 2022 čeká cenový nárůst o 100 %., čímž se z bitcoinu stává velmi výhodná investiční příležitost pro rok 2022. Opravdu se však vyplatí investovat do bitnoinu v roce 2022? Důvody k investování do bitcoinu v následujícím roce 2022 si můžete přečíst v následujících odstavcích.

Představuje bitcoin dobrou investici v roce 2022?

Bitcoin je ze své povahy velmi volatelní digitální aktivum. Jeho cena v roce 2021 rostla a klesala jako na horské dráze. Cena bitcoinu se od ledna 2021 nejprve zvyšovala, nicméně od května 2021 se pohybovala okolo minim ve výši 29 000 USD. Tato minima však nevydržela, protože institucionální nákupy tlačily cenu zpět nahoru. V listopadu 2021 dosáhl bitcoin nových bezprecedentních maxim v hodnotě 69 000 USD.

Odborníci se domnívají, že by se bitcoin mohl v roce 2022 znovu proměnit v býčí růst. Existuje několik důvodů, proč by bitcoin mohl být v roce 2022 dobrou investicí, přičemž některé z těch velkých jsou uvedeny níže:

Bitcoin investice 2022

Důvody, proč investovat do bitcoinu v roce 2022

Schválení investičního nástroje ETF na bitcoin

Jedním z klíčových faktorů, které daly bitcoinu vzestupnou dynamiku ve druhé polovině roku 2021, bylo schválení veřejně obchodovaných fondů ETF na bitcoin, který jako první začala nabízet společnost ProShares. Dopad však byl krátkodobý, hlavně proto, že ProShares ETF na bitcoiny sleduje trhy s kontrakty futures. Větší vliv na cenu bitcoinu by měl ETF zaměřený na bitcoin přímo, a nikoliv prostřednictvím kontraktů futures, protože ten sleduje skutečnou cenu bitcoinu.

Analytici se domnívají, že trh s bitcoiny je nyní dostatečně velký a že existuje velká šance, že by americký úřad SEC mohl v roce 2022 schválit spotově vypořádaný bitcoinový ETF. Společnost Grayscale Investments, která provozuje největší bitcoinový ETF, již požádala o převod svého fondu na spotové ETF. To je jeden z důvodů, proč by mohl býčí trend na bitcoinovém trhu vynést cenu bitcoinu až na hodnotu 100 000 USD v roce 2022:

Vstup bitcoinu do prostoru chytrých kontraktů

Dominance bitcoinu na trhu se za posledních pár let výrazně zmenšila. To má hodně společného s rostoucí popularitou jiných alternativních digitálních měn, jako je ether, solana a další programovatelné blockchainy v DeFi (decentralizované financování).

V roce 2022 by bitcoin mohl na tomto trhu překvapit. To vše díky projektům, jako je Stacks, díky kterému je bitcoin programovatelný. Vzhledem k tomu, že bitcoin je nejbezpečnějším blockchainem, mohl by se na trhu chytrých kontraktů prosadit velmi rychle. To by mohlo hrát roli při zhodnocování jeho hodnoty v průběhu celého roku 2022.

Vysoký zájem o bitcoin ze strany institucionálních investorů

V posledních několika letech rostl institucionální zájem o kryptoměny – a to včetně bitcoinu. Je to právě bitcoin, který má na tomto zájmu lví podíl, což se pravděpodobně nezmění ani v roce 2022.

Je to proto, že dominantní postavení bitcoinu z něj činí bezpečnější investici pro instituce, které chtějí diverzifikovat do alternativních aktiv s velkým růstovým potenciálem. Tento rostoucí institucionální zájem o bitcoiny by mohl v roce 2022 přinést cenový vzestup bitcoinu.

Investice do kryptoměn v roce 2022

Jasnější pravidla pro obchodování s bitcoiny v roce 2022

Regulační prostředí se pro kryptoměny za posledních několik let zlepšilo. V roce 2022 se předpisy mají ještě zlepšit, zejména pokud jde o oblast DeFi (decentralizované financování) a stablecoiny (stabilní coiny).

To poslouží k přivedení ještě více institucionálních peněz na trh s kryptoměnami. Jako největší kryptoměna bude bitcoin pravděpodobně nejvíce těžit z jasnějšího regulačního prostředí v roce 2022.

O variantě korovaviru Omicron se shromažďují další informace

Vznik varianty Omicron je tím, co zabrzdilo nedávné oživení bitcoinu, které atakovalo ceny nad 69 000 USD. Je to proto, že nejistota, kterou tato varianta viru vyvolala, vedla investory k tomu vyvázat se z vysoce rizikových investic, jako jsou kryptoměny.

Jak se však bude shromažďovat více dat a bude stále zjevnější, že vakcíny fungují proti nové variantě, důvěra ve finanční trhy se vrátí. Vzhledem k tomu, že bitcoin se ukázal jako cenná alternativní třída aktiv, peníze do bitcoiny budou s největší pravděpodobností proudit po větší část roku 2022.

Sečteno, podtrženo aneb vyplatí se investovat do bitcoinu v roce 2022?

Ve výsledku je na zvážení každého investora – ať už individuálního či institucionálního, zda je bitcoin dobrá investice v roce 2022, nebo nikoliv. Nicméně mnoho krypto odborníků věří v potenciál bitcoinu překonat všechna ostatní aktiva.

Rok 2021 byl pro bitcoin relativně dobrý – přes všechny vzestupy a pády, které během roku zažil, se jeho cena na konci roku 2021 pohybuje vysoké úrovni. Od začátku roku vzrostl bitcoin o 96 %, což z něj dělá jednu z nejlepších investic ze všech tříd aktiv. V podstatě je bitcoin jednou z nejlepších investic pro investory, kteří dávají přednost vysoké návratnosti investic.

Je však nezbytné poznamenat, že kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva. Při investování do bitcoinů si musíte být plně vědomi rizik a upravit své strategie při investování do BTC. Před investováním většího obnosu peněž proveďte vlastní výzkum, který nepodceňte. Rovněž se předtím, než investujete peníze do jakéhokoli kryptoměnového aktiva, včetně bitcoinu, ujistěte, že investujete pouze takovou částku, kterou si můžete dovolit ztratit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *