Výhody nákupu na Alza.cz

Alza slevové kódy

Alza nabízí nespočet svým zákazníkům nespočet sezónních slevových kódů, které lze využít pro levnější a výhodnější nákupy a objednávky. Krom slev během akcí jako je Black Friday, či sezónních slev v období kolem Vánoc a Velikonoc se mezi ně řadí i speciální slevové nabídky, jako jsou Dny Marianne, během kterých je možné zakoupit zboží až za poloviční cenu, než je běžné. Slevové kódy se mohou vztahovat i ke konkrétnímu sortimentu, jako je drogerie, či elektronika. a jsou skvělým způsobem, jak zakoupit zboží za levnější cenu. Alza pomocí svých slevových kódů odměňuje své věrné zákazníky a čím více objednávek u serveru vytvoříte, tím více slev vám bude následně nabídnuto. Jejich velkou nevýhodou je to, že na mnohé z nich si musíte počkat a ty nejlepší jsou často dostupné pouze jednou za rok.

Vyhody Alza

Alza pro studenty

Alza jde vstříc studentům nejen slevami prostřednictvím kary ISIC, ale i speciálním studentským programem, který nabízí atraktivní pracovní pozice a zkušenosti. V roce 2019 byla Alza zvolena nejlepším poskytovatelem ISIC slev. V rámci slev pro studenty se nejedná pouze o zlomkové snížení původní ceny, ale často je konečná hodnota za zakoupený produkt snížena až o třetinu. Součástí programu jsou i mimořádné 0workshopy a vzdělávací semináře. V nich Alza umožňuje vhled do chodu svého obchodu a studenti se mohou vzdělat jak ve stránce byznysu, tak prodeje a elektrotechniky. Krom slev a workshopů nabízí Alza dokonce i praxe, jež mohou časem plynule přerůst ve spolehlivou kariéru. Mezi tyto praxe se řadí práce jak v IT sektoru, tak HR, internetovém marketingu, či prodeji. Určitou nevýhodou praxí je to, že ne všechny jsou placené a v rámci slev ISIC samozřejmě nesmíte opomenout mít svoji studentskou kartu stále aktualizovanou, aby mohla být kýžená sleva uplatněna.

Alza studentske slevy

Alza VIP program

Pokud je Alza často sprostředkovatelem vašich největších nákupů rozhodně stojí za to zvážit členství v Alza VIP programu. Alza VIP program nabízí prémiovým zákazníkům nespočet různých výhod, se kterými se řadový zákazník nesetká. Krom exkluzivní slevové nabídky a e-mailového newsletteru, který vás bude stále informovat o nejžhavějších sezónních slevách, vám Alza poskytne i speciálního poradce a asistenta prodeje, který vám v případě jakýchkoliv problémů a nejasností bude k dispozici. Tato služba nezměrně urychluje případnou reklamaci a akceleruje rovněž i komunikaci s obchodem, která je jedním z věcí, jež je serveru Alza často vyčítána. VIP program se hodí zejména podnikatelům, kteří opakovaně nakupují prostřednictvím serveru Alza své kancelářské vybavení a spotřebiče. Díky mimořádným slevám na větší nákupy jednoho produktu vám bude poskytnuta mimořádná sleva za větší počet zakoupených kusů. Největší nevýhodou VIP programu je podmínka obratu 121 000 Kč s DPH za rok.

Alza Premium

Alza Premium je obdobou VIP programu, který Alza nabízí firmám a podnikatelům. Oproti VIP programu se Alza Premium liší tím, že je orientovaná na řadové zákazníky a jako taková vám nabídne nespočet různých výhod a předností, kterých můžete využívat. Například při výdeji zboží získáváte okamžitou přednost a vaše doprava je vždy zcela zdarma (a to jak v rámci dopravy na domovní adresy, tak dopravy do Alzaboxů). Členství v Alza Premium vám rovněž propůjčí možnost okamžité výměny zboží bez připlácení si za rychlejší vyřízení, což vám ušetří vrásky na čele. Bez okamžité výměny trvá celý proces řádově několik týdnů, až měsíců, přičemž při členství v Alza Premium je celá záležitost vyřízena na počkání během několika minut. Krom toho všeho vám Alza nabízí zdarma i předplatné vybraných novin a časopisů a k dispozici vám samozřejmě bude i personalizovaný asistent pomáhající vám urychlit komunikaci s obchodem a vyřídit jakékoliv problémy a nejasnosti. Součástí programu Alza Premium jsou samozřejmě i exkluzivní slevy a cenové nabídky. Alza Premium je dostupná první měsíc v rámci zkušební verze zdarma. Následně se za ni platí 249,- Kč měsíčně, či 2 490,- Kč ročně s tím, že získáváte slevu na dva měsíce, během kterých za program platit nemusíte.

Alza doprava zdarma

Alza doprava zdarma je služba, kterou můžete získat prostřednictvím speciálních programů, jako je Alza Premium, či Alza VIP. Zatímco Alza Premium je vhodná pro běžné zákazníky, Alza VIP je orientována primárně na podnikatele a firmy. V případě větších objednávek je rovněž k dispozici i bez příslušenství k jakémukoliv speciálnímu programu, avšak platba musí být provedena online a obecně by měla přesáhnout minimální částku 1000,- Kč. Nevýhodou dopravy zdarma skrz vyšší cenu objednávky je to, že minimální částka má tendenci se měnit a je nutné si pohlídat, zda během speciálních slevových dní není minimum zvýšeno.

Alza doprava zdarma
Dodávky Alza jezdí na elektřinu

Alzabox

Alzabox jsou skvělou alternativou, jak získat své zboží bez nutnosti vyzvednutí na pobočce, či neflexibilního sjednávání a smlouvání času dodání s kurýrem. Při vytvoření objednávky jednoduše zvolíte doručení zboží do alzaboxu, speciální schránky, kterou naleznete poblíž obchodních řetězců, či vybraných lokací ve městě. Doprava do alzaboxu je rychlá a precizní a zboží je do něj často doručeno ještě v den vytvoření objednávky. Oproti jiným společnostem zároveň Alza nabízí možnost platby kartou přímo u boxu a nemusíte tak nic platit předem. Jedinou nevýhodou alzaboxů je limitovaná úložní doba, která je v porovnání se Z-boxy společnosti Zásilkovna o poznání kratší. Na rozdíl od Zásilkovny Alza bohužel neumožňuje si úložní dobu prodloužit.

Alzabox

Alza Neo

Alza Neo je výhodnou službou, která vám umožní si na vámi předem vybraný čas zapůjčit některé produkty bez toho, abyste za ně musely závazně platit. Na výběr je nespočet mobilních telefonů, laptopů a stolních počítačů, které jsou vám zapůjčeny a za každý měsíc výpůjčky se následně platí sjednaná částka. Minimum výpůjční doby je bohužel 6 měsíců a nelze si tak například notebook vypůjčit pouze na víkend. V rámci účtování je každý měsíc vystavena faktura a služba nezahrnuje jakékoliv přídatné poplatky. Pro možnost využití Alza Neo musíte nejprve doložit svoji schopnost splácet a celý proces může být poměrně zdlouhavý. Díky pojištění proti krádeži a rozbití je však Alza Neo skvělou variantou, pokud potřebujete zboží vysoké kvality, na které ale nemáte dostatečné finance. Je vhodnou volbou jak v rámci highend herních počítačů, tak vybavení kanceláře.

Alza bazar, Alza rozbaleno

Alza bazar, Alza rozbaleno je skvělým způsobem, jak získat zboží o něco levněji. U valné většiny elektrotechniky vám server Alza nabízí možnost zakoupit si zboží z bazaru, přičemž míra slevy se následně odvíjí od toho, zda bylo pouze rozbalené, či nějakou dobu používané. Nemusíte se přitom bát toho, že by byl daný produkt nějakým způsobem poškozen, neboť zboží je předem testované a jeho kvalita a funkčnost je něco, co vám Alza spolehlivě garantuje. Alza bazar v sobě nezahrnuje pouze počítače a mobilní telefony, ale najdete v něm i drogerii, chovatelské potřeby, domácí spotřebiče a dokonce i knihy.

Alza Black Friday

Alza byla jednou z prvních firem v České republice, které začaly svým zákazníkům nabízet speciální slevovou událost známou jako Black Friday, či Černý pátek. Během Black Friday najdete mimořádné slevy na vybrané produkty a je tak skvělou příležitostí pro to zakoupit zboží, které byste si jinak nemohli dovolit.  Na rozdíl od jiných internetových obchodů Alza nabízí Black Friday několikrát do roka, přičemž často jsou ceny produktů ještě sníženy v rámci povánočního výprodeje. Během samotného Black Friday jsou slevy představovány postupně a vyplatí si tak počkat zda produkt, který máte v plánu zakoupit do něj nebude zahrnut až v pozdějších dnech.

Alza black friday

Alza Dny Marianne

Časopis Marianne jednou za rok pořádá speciální Dny Marianne během kterých jsou u vybraných obchodů nabízeny mimořádné slevové poukazy, pomocí kterých můžete zakoupit zboží až za poloviční cenu. Alza se řadí mezi jedny z největších řetězců, kterých se tyto slevy týkají. V letošním roce probíhají dny Marianne od 22-24. dubna. Slevy je možné získat jak prostřednictvím samotného časopisu, tak pomocí šikovné mobilní aplikace. Na serveru Alza se jedná o jedny z největších slevových akcí hned po Black Friday a rozhodně se tak vyplatí je naplno využít.

Alza slevy a výprodeje

Server Alza nabízí svým zákazníkům hned několik speciálních slev a výprodejů, kterých můžete využít. Krom sezónních výprodejů v období před a po Vánocích se jedná o Black Friday, který se opakuje několikrát do roka a je jedním z nejpopulárnějších slevových dní na světě. Alza slevy zahrnují samozřejmě i věhlasné Dny Marianne, či slevy na produkty od vybraných značek, které jsou determinovány výrobcem. Alza rovněž nabízí dlouhodobé slevy pro členy svého VIP programu a Alza Premium. V případě zakoupení většího počtu stejného produktu získáváte slevu, která se zvyšuje s počtem zakoupených kusů. Při členství ve VIP programu je tato cena ještě zvýšena, což je skvělým zdrojem jak ušetřit peníze pro podnikatele a malé i velké firmy. Po předplacení programu Alza Premium, který je vhodný pro řadové zákazníky, se rovněž můžete těšit ze speciální cenové nabídky, která vám ušetří několik stovek až tisíc korun ročně. Součástí slev pro členy Alza Premium je i 100% sleva na dopravu, která je pro vás vždy zdarma a to jak v rámci objednávek na adresu, tak vyzvednutí v alzaboxu. Za zváženou stojí i slevy zahrnující zboží z bazaru, či kategorie cenových hitů, ve které naleznete zboží v dlouhodobě snížené ceně.

Alza slevy a vyprodeje

Alza mobilní aplikace

Mobilní aplikace společnosti Alza představuje skvělý způsob jak snadněji a rychleji nakupovat. Pomocí aplikace dostupné jak na iOS, tak Android se snadno dostanete na stránky obchodu. Aplikace vám zobrazí všechen dostupný sortiment a je velmi šikovným způsobem, jak sledovat aktuální stav své objednávky. Pomocí aplikace rovněž máte přístup ke kódu, který je vám vygenerován pro vyzvednutí zboží z alzaboxu. Je možné ji využít i na placení a po zapnutí upozornění vás může Alza udržovat v obraze o tom, jaké jsou aktuálně dostupné atraktivní slevy.