Coinmama recenze

Recenze Coinmama: Platforma ke snadnému nákupu kryptoměn

Vytvořeno |

Hledáte snadno použitelnou kryptomenovou burzu? Na krypto burze Coinmama můžete nakupovat malé množství digitálních měn či investovat do bitcoinu. Coinmama je skvělá burza kryptoměn pro začínající krypto obchodníky, kteří mohou k nákupu kryptoměn používat platební kartu. Více informací o krypto burze se dozvíte v následující recenzi Coinmama.

Coinmana je kryptoměnová burza cílící na začínající obchodníky s digitálními aktivy. Těm Coinmama umožňuje nakupovat základní kryptoměny nebo investovat do vůbec nejznámější digitální měny – bitcoinu. Jednou z hlavních výhod burzy Coinmama je možnost nakupovat kryptoměny platební kartou. V této recenzi Coinmama se na burzu kryptoměn zaměříme podrobněji.

Kryptoměnová burza Coinmama

Coinmama představuje velmi snadno ovladatelnou, přehlednou a po všech stránkách uživatelsky přívětivou burzu kryptoměn. Jedná se vůbec o první kryptoměnovou burzu na světě, která svým uživatelům umožňovala k nákupům digitálních mincí používat platební karty.

Burza Coinmama byla založena v roce 2013 a nabízí krypto finanční služby online obchodníkům po celém světě. Kromě toho burza poskytuje okamžité vyřízení obchodního příkazu, vedle platební karty i další možnosti platby apod. Coinmama dále nabízí  kryptoměnové kalkulačky, které vám pomohou s převody fiat (konvenční) měny na kryptoměny a naopak. K dispozici je rovněž věrnostní program, jenž uživatelům poskytuje přístup ke sníženým poplatkům, pokud provedou minimální počet transakcí.

Tato kryptoměnová burza je vhodná pro krypto začátečníky, kteří ve světě digitálních aktiv dělají své první krůčky a primárně hledají kryptoměnovou burzu, jež se snadno používá, přijímá konvenční měnu (Coinmama přijímá USD, GBP, EUR) a za nákup kryptoměny lze platit kartou.

Výhody a nevýhody krypto burzy Coinmama

V následující části recenze Coinmama si shrneme hlavní výhody i nevýhody této kryptoměnové burzy.

Výhody krypto burzy Coinmama

 • Uživatelsky přívětivá platforma vhodná pro začátečníky
 • Možnost nákupu kryptoměny prostřednictvím platební karty
 • Rychlé ověření nového účtu
 • Vysoké transakční limity

Uživatelsky přívětivá platforma vhodná pro začátečníky

Začít a nakupovat přes Coinmama je na rozdíl od některých konkurenčních platforem extrémně snadné. Obchodování kryptoměn na Coinmama je tedy vhodné i ta předpokladu, že nemáte žádné zkušenosti s bitcoiny ani jinými altcoiny.

Jakmile je váš účet založen a ověřen, nákup na platformě je jednoduchý a transakce jsou vypořádány během jednoho nebo dvou dnů. Máte možnost provést nákup pomocí Apple Pay nebo kreditní či debetní karty, takže je transakce téměř stejně snadná jako jakékoli jiné online nakupování.

Možnost nákupu kryptoměny prostřednictvím platební karty

Jak již bylo v recenzi Coinmama řečeno, jedná se vůbec o první kryptoburzu, která byla autorizována pro nákupy prostřednictvím kreditních a debetních karet a také skrz platební bránu Apple Pay.

Digitální měnu můžete zakoupit pomocí jakékoli debetní nebo kreditní karty Visa nebo Mastercard či prostřednictvím Apple Pay. Další možností je bankovní převod SEPA (v Evropě).

Poznámka: Na platformě Coinmama nemůžete směňovat kryptoměny mezi sebou, lze je nakupovat a prodávat pouze za fiat – tedy konvenční měnu, jako je americký dolar nebo euro.

Rychlé ověření nového účtu

Než začnete nakupovat a prodávat kryptoměny na platformě, bude Coinmama – ostatně jako každá společnost zabývající se kryptoměnami, povinna ověřit vaši totožnost. Chcete-li získat ověření úrovně 1, stačí vyfotografovat přední a zadní stranu úředně vydaného průkazu totožnosti spolu s listem papíru, na který jste napsali „Coinmama“ a datum. Ověření nových uživatelů trvá od 10 minut do několika hodin.

Vysoké výdajové limity

Transakční limity Coinmama (součet toho, kolik nakupujete a prodáváte) jsou vyšší než u mnoha konkurentů a váš osobní limit se zvyšuje, když na platformě nakupujete více. Limity jsou založeny na vaší úrovni ověření, které jsou následující:

 • Úroveň 1: Jakmile bude ověřena vaše totožnost, automaticky budete na této první úrovni. Měsíční limit nákupu/prodeje je 15 000 USD na 50 zadaných příkazů.
 • Úroveň 2: Na tuto úroveň získáte nárok, jakmile na burze zakoupíte kryptoměnu v hodnotě 2 400 USD. Měsíční limit nákupu a prodeje činí 50 000 USD na 50 zadaných obchodních příkazů.
 • Úroveň 3: K této úrovni se můžete přihlásit, jakmile se přiblížíte k limitu úrovně 2 ve výši 50 000 USD v měsíčních transakcích. Měsíční limit nákupu/prodeje je 100 000 USD na 50 obchodů.
 • Vyšší úroveň: Pokud chcete ještě vyšší limit transakcí, můžete se obrátit na Coinmama pro VIP ověření a vlastní limity.

Poznámka: Jedná se o pohyblivé limity, což znamená, že se vztahují na jakékoli 30denní období, nikoli na kalendářní měsíc.

Nevýhody krypto burzy Coinmama

 • Omezený výběr kryptoměny
 • Bez zabudované krypto peněženky
 • Vysoké transakční poplatky
 • Nepodporuje český jazyk

Omezený výběr měny

Prostřednictvím Coinmama můžete zakoupit pouze 10 kryptoměn. Prodej bitcoinů je podporován pouze v Evropě. Coinmama nabízí hlavní měny k nákupu, včetně bitcoinů, etherea a litecoinu, ale nikoliv jiné populární mince, jako je monero či dogecoin.

Kryptoměny dostupné na Coinmama jsou následující:

 • bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • ethereum (ETH)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • litecoin (LTC)
 • Qtum (QTUM)
 • ripple (XRP)
 • cardano (ADA)
 • tezos (XTZ)
 • IO (EOS)

Absence zabudované krypto peněženky

Coinmama není poskytovatelem krypto peněženek, což znamená, že nemá kam uložit vaše coiny. Musíte si tedy založit vlastní krypto peněženku, kterou si můžete stáhnout zdarma v online podobě nebo za velmi nízkou cenu u poskytovatele třetí strany. Další možností jsou offline krypto peněženky, u nich však počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Když nakupujete nebo prodáváte coiny přes Coinmama, sdílíte adresu své peněženky, což je „veřejný klíč“, který se skládá z řetězce čísel, podobně jako číslo bankovního účtu.

Nevýhodou absence zabudované krypto peněženky je to, že musíte být zvlášť opatrní, abyste vždy správně zadali adresu peněženky. Transakce na blockchainu jsou nevratné, takže Coinmama nemůže získat vaše prostředky zpět, pokud je omylem pošlete na špatnou adresu.

Vysoké transakční poplatky

Při obchodování kryptoměny na Coinmama budete muset počítat s vyššími transakčními poplatky, a to zvláště pokud využijete její pohodlnou možnost platby debetní nebo kreditní kartou.

Základní transakční poplatek společnosti Coinmama je založen na sazbě XBX (neboli tržní) plus 2 %. Coinmama si rovněž účtuje si také provizi ve výši až 3,9 % za nákup a až 0,9 % za prodej. Na základě úrovně věrnostního programu, založeného na vaší nákupní aktivitě, získáte snížené provize.

Kromě těchto poplatků, které se vztahují na všechny transakce, Coinmama účtuje další 5% poplatek za transakce kreditními a debetními kartami a minimální poplatek 20 USD u objednávek nižších než 1 000 USD za převody SWIFT. Za převody SEPA a převody SWIFT vyšší než 1 000 USD se neplatí žádný další poplatek.

Alternativy kryptoměnových burz ke zvážení

Hledáte-li krypto burzu s vestavěnou peněženkou, která je vhodná pro začátečníky, pak můžete zkusit BlockFi . Jedná se o další další snadno použitelnou platforma se sídlem v USA, která zahrnuje úročený účet, jenž vám umožní získat vysoké úroky z vašich držených kryptoměn.

Na jakém principu funguje burza Coinmama?

Coinmama je jednoduchá a uživatelsky přívětivá burza, na které můžete nakupovat a prodávat (omezený) výběr kryptoměn – a to včetně bitcoinů.

Jakmile je váš účet nastaven a ověřen, stačí se přihlásit a vybrat digitální coin, který chcete zakoupit. Platforma zobrazuje dostupné kryptoměny se směnnými kurzy uvedenými ve fiat měně. Vyberete si částku, kterou chcete koupit, poté zadejte platební metodu a adresu peněženky pro dokončení transakce.

Kurzy jsou zobrazeny v USD, EUR, GBP, CAD, AUD a JPY. Coinmama přijímá platby v jakékoli fiat měně, ale vaše banka si může účtovat poplatek za směnu, pokud platíte například českými korunami CZK.

Za kryptoměny můžete platit kreditní kartou, debetní kartou, Apple Pay nebo bankovním převodem. Nákupy kryptoměn se objeví ve vaší peněžence do hodiny.

Poznámka. Coinmama neusnadňuje obchody mezi kupujícími a prodávajícími, budete obchodovat pouze se samotnou burzou Coinmama. Burza vám rovněž neumožní směnit jednu kryptoměnu za druhou. Coinmama nezahrnuje peněženku a neusnadňuje jiné typy investování, například na akciovém trhu.

Coinmama věrnostní program

Díky věrnostnímu programu Coinmama můžete využít snížené poplatky, to znamená, že čím více nakoupíte nebo prodáte během 90denního období, tím nižší vám budou účtovány poplatky.

Věrnostní program je rozdělen do tří následujících úrovní:

 • Crypto Curious: Toto je první úroveň věrnosti a vztahuje se na všechny nové uživatele.
 • Crypto Enthusiast: Jakmile budete povýšeni na úroveň Crypto Enthusiast, můžete ušetřit 12,5 % z konečné ceny kryptoměnové transakce, pokud udržíte minimální kumulativní částku nákupu 5 000 USD během klouzavého 90denního období.
 • Crypto Believer: S touto úrovní můžete ušetřit 25 % z konečné ceny kryptoměn. Můžete to však udělat pouze v případě, že nakupujete digitální aktiva přes Coinmama po dobu alespoň 30 dnů. Snížení poplatku navíc můžete získat pouze v případě, že máte kumulativní částku nákupu 18 000 USD (během 90denního období) nebo celkovou částku nákupu alespoň 50 000 USD.

Krypto nástroje Coinmama

Jestliže nemáte žádné zkušenosti s krypto-to-fiat burzami (nebo naopak), Coinmama nabízí dva nástroje pro usnadnění procesu krypto transakcí:

 • Bitcoinová kalkulačka: Ačkoli nezahrnuje poplatky burzy, bitcoinová kalkulačka Coinmama převádí fiat měny (např. USD nebo EUR) na ceny bitcoinů – a to v reálném čase podle aktuálního kurzu.
 • Ethereum kalkulačka: Pomocí této kalkulačky můžete také zkontrolovat směnné kurzy mezi fiat měnami a ethereem. Mějte však na paměti, že konverze nezahrnují poplatky Coinmama.

Je burza Coinmama bezpečná?

Coinmama začíná ověřením vaší totožnosti, takže si nikdo nemůže podvodně otevřít účet na vaše jméno. Funguje pod regulovanou společností a používá mnoho bezpečnostních opatření, aby byly vaše finanční informace v co největším bezpečí.

Společnost sídlí v irském Dublinu. Platformu provozuje Cmama Ltd, dceřiná společnost New Bit Ventures Ltd. Mateřská společnost Cmama Ltd je regulovaný subjekt a je registrován u orgánu FinCEN.

Transakce zpracovává společnost New Bit Ventures. Coinmama používá 3D Secure ověřování (jako je Verified by Visa nebo SecureCode) pro transakce prováděné platebními kartami a neukládá údaje o vaší kartě ve svém systému.

Coinmama nedrží žádné z vašich nákupů kryptoměn, takže se nemusíte obávat, že by někdo měl prostřednictvím platformy přístup k vašim držbám.

Zákaznická podpora Coinmama

Zákaznická podpora burzy Coinmama je poskytována především skrz webový kontaktní formulář, který můžete vyplnit na stránkách burzy v sekce „Contact us (kontaktujte nás)“ a odeslat. K dispozici je i živý chat, nicméně namísto živého člena týmu zákaznické podpory se vám bude věnovat pouze robot. Na webových stránkách v sekci kontaktu je uvedena i telefonní linka, se zákaznickou podporou se tudíž v případě potřeby máte možnost spojit i telefonicky, a řešit tak problém v reálném čase.

Podle dostupných recenzí Coinmana , které píší přímo uživatelé burzy je zákaznický servis na vysoké úrovni, na dotazy je odpovídáno rychle a věcně.

Závěrečný verdikt recenze burzy Coinmama

Coinmama je vhodná krypto platforma pro uživatele, kteří chtějí snadno a okamžitě koupit bitcoiny či jiné altcoiny, nicméně musí počítat s tím, že jsou transakční poplatky příliš vysoké (přibližně 5,5 % – 5,9 %). Vedle vysokých transakčních poplatků mezi nevýhody Coinmama patří absence krypto peněženky a mobilní aplikace.

Naopak mezi světlé stránky platformy Coinmama patří snadné použití vhodné pro úplné začátečníky, rychlost zpracování transakcí a možnost provádět nákupy kryptoměn platební kartou.

Vzhledem k tomu, že Coinmama poskytuje obrovskou podporu v případě jakýchkoli problémů, je vysoce doporučeno pro začátečníky. Coinmama má srovnatelně vyšší strukturu poplatků, ale kompenzuje to vynikající zákaznický servis, který přidává hodnotu peněz.

Krypto burza Coinmama je pro vás ta pravá, pokud:

 • S obchodováním s kryptoměnami teprve začínáte
 • Nevadí vám platit vyšší poplatky výměnou za pohodlí a jednoduché uživatelské rozhraní
 • Chcete provádět nákupy kryptoměny platební kartou
 • Nemáte potřebu obchodovat prostřednictvím mobilní aplikace a vystačíte si s webovou platformou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *