bytové doplňky

Které bytové doplňky dodají vašemu interiéru šmrnc a jak je vybrat?

Vytvořeno |

Zatímco někoho smyslem pro vytříbený a stylový interiér obdarovala sama příroda, jiný tápe a marně se chytá každé inspirace, kterou kde vidí. Vkusné bytové doplňky dodají interiéru šmrnc a přinutí vaše návštěvy ptát se po zdroji té či oné inspirace. Přitom cit pro bytové doplňky u sebe může vypěstovat každý.

Jak si vypěstovat cit pro okouzlující interiér?

Je to jako s oblékáním. Někdo se pro to zkrátka nenarodil a jeho silné stránky jsou jinde. To však ještě neznamená, že musí chodit oblečený jako strašák do zelí. Potřebnou inspiraci či pomocnou ruku může dotyčný/dotyčná najít u své kamarádky, v módním obchůdku či v časopisech. Spoustu toho lze jednoduše odpozorovat. Tím vám však nechceme radit, abyste do posledního puntíku okopírovali obývací pokoj své kamarádky. Pořád můžete být autentičtí. Co tedy radíme?

Pokud chcete vylepšit váš interiér a proměnit ho ve stylovou místnost, která nadchne nejen návštěvy, nýbrž i vás samotné, řiďte se následujícími radami:

1. Nic neuspěchejte 

Chcete-li si zútulnit váš byt a bytová móda není vaší nejsilnější stránkou, nespěchejte na sebe. To, že je kuchyně vašich známých opravdu vytříbená a zařízená do posledního vkusného detailu ještě neznamená, že vy musíte okamžitě jít do obchodu s bytovými doplňky, uplatnit slevový kód Mujkoberec.cz a jiné slevy a bez rozmyslu nakoupit vše, co vám v té chvíli přijde pod ruku. Čas v tomto případě hraje pro vás. Díky dostatku času si můžete ujasnit vaše představy o konečném výsledku a interiér sjednotit lépe, než v případě rychlých nákupů.

2. Inspirujte se a ptejte se sami sebe

Při hledání těch správných bytových doplňků se inspirujte v časopisech o bydlení, na internetu, klidně u vašich známých a kamarádů. Při tom se ptejte sami sebe – líbí se mi to? Vystihuje mě to? Vytvořte si v počítači složku, do které postupně vkládejte vaše nápady.

3. Držte se dlouhodobých plánů a udržitelných doplňků

Ať už si na zařízení vašeho bytu či domu vezmete jakýkoliv čas, snažte se nepodlehnout aktuálním trendům. Chcete-li, aby byly bytové doplňky udržitelné, držte se vašich dlouhodobých představ a volte doplňky, které k sobě ladí vzhledem i materiálem.

4. Nechte si poradit

Nic však nestojí za to, abyste se při zařizování interiéru a volbě bytových doplňků stresovali. Pokud na to opravdu nemáte buňky, ale chcete to mít doma hezké, nechte si poradit od odborníků, kteří se na zařizování interiérů specializují.

Které bytové doplňky rozzáří váš domov?

A jak lze bytové doplňky definovat? Bytové doplňky lze rozdělit hned do několika kategorií. Mohou to být věci z cest, které vám budou připomínat vaše zážitky. Může jít o věci hezké, praktické, útulné, o kousky autentické a osobité. Z pohledu financí to mohou být kousky za pár korun nebo doplňky, které spolknou celou vaši výplatu. Skvělými bytovými doplňky mohou být:

koberce a koberečky,

– polštářky a závěsy,

– zrcadla,

– vinotéky, regály a knihovny,

– obrazy a jiné umění,

– osobní fotografie v jakémkoliv pojetí.

cozy apartment interior grey white colors focus modern sofa with decor elements

Koberce váš byt zútulní, jsou nejen hezké, ale i praktické

Kobercům už nikdo nálepku „lapače prachu” neodpáře. Ale pokud nejste alergik, vyplatí se kobercům dát šanci. Jsou totiž nejen praktické, nýbrž i velmi designové. Nikdo vás přitom nenutí zvolit celoplošně pokládaný koberec. V dnešní době jsou hitem spíše menší koberce a koberečky. I za ty však někdy můžete dát celou svou výplatu. Ať už při nákupech koberců budete utrácet, nebo se budete držet při zemi, uplatnit můžete slevový kód Mujkoberec.cz a další případné slevy, které uleví vaší peněžence. Jakou funkci koberce mají?

– zvelebují interiér,

– snižují kročejový hluk,

– zajišťují teplo od podlahy.

Potahy polštářků a závěsy lze často obměňovat

Čím doplnit interiér? Na posteli stejně jako na sedačce by neměly chybět polštářky různých velikostí, které však potahem můžete sladit s barvou závěsů, sedačky nebo stěn. Jejich výhodou je možnost časté obměny potahů polštářků, které můžete pohodlně vyprat a vyměnit za jiné. Podobně to lze udělat i se závěsy. Díky jiným závěsům váš interiér změní podobu, aniž byste do toho museli hodně investovat. Nový kabát mohou polštářky a závěsy dostat na Vánoce, jiný zase v létě. Dekorační polštáře nejen zútulní váš interiér, nýbrž vám pomohou i lépe relaxovat.

Nebojte se požít zrcadlo i jinde než na chodbě a v interiéru

Zrcadlo nemusí mít své místo pouze v koupelně nebo na chodbě. Skvěle ozvláštní například obývací pokoj. Věděli jste, že zrcadlo v interiéru dokáže opticky zvětšit a zesvětlit prostor? Podlouhlé zrcadlo obdélníkového tvaru můžete pověsit například místo obrazu nad sedací soupravu.

Vinotéky, regály a knihovny nemusí být jen praktické

Vinotéky, regály a knihovny jsou zároveň nábytkem a zároveň bytovým doplňkem. Uchýlit se můžete k originálním kouskům, které udělají vaše bydlení jedinečným. Dnes lze knihovny, regály a police pořídit v jakémkoliv tvaru či v materiálovém provedení. Je tak jen na vás, jaký prvek si do vašeho bytu pustíte.

Osobní fotografie vašemu domovu vdechnou život

Nevíte, jakými bytovými doplňky začít? Zkuste využít to, co ukrývá váš mobilní telefon – fotografie. V dnešní době se nabízí spoustu možností, kde fotografie levně vytisknou a ještě více návodů, jak je využít. Přitom se nemusíte omezovat pouze na vystavení fotografií v rámečku na komodu. V bytě můžete různě velkým rámečkům s fotografiemi věnovat jednu celou zeď. Vykouzlit můžete strom s fotografiemi, různé koláže, podle fotografie si můžete nechat vyrobit také obraz.

A to je jen výčet bytových doplňků, které můžete ve svém bytě či domě použít. K zahození není ani myšlenka toho, že se stanete sběrateli umění a váš interiér doplníte o zajímavé obrazy, sochy a jiná umělecká díla. Zajímavým doplněním interiéru mohou být také suvenýry z cest, které zajistí konverzaci na dlouhé hodiny. Je to jen hra, ve které vy máte hlavní slovo, a proto se nebojte odvázat a učinit vaše bydlení výjimečným!

1 komentář pro “Které bytové doplňky dodají vašemu interiéru šmrnc a jak je vybrat?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *