Jak vybrat svatební dar?

Vytvořeno |

Léto, teplo a slunce je nejen obdobím dovolených, ale taky časem uzavírání sňatků. Jak vybrat svatební dar, aby to nebylo moc ani málo?

Určitě každý rok dostáváte pozvaní alespoň na jednu letní svatbu. Svatby na jaře a hlavně v létě jsou totiž velmi oblíbenou záležitostí. Většina z nás si totiž chce naplno užít den plný radosti a krásného počasí včetně vlahého letního večera až do ranních hodin. Slavit v létě za krásného počasí totiž dostává nový rozměr a příval energie, protože jsme nabiti sluncem a letní náladou.

Jak vybrat svatební dar?

S pozváním na svatbu však přichází otázka, co dát jako svatební dar?

Znáte to, svatba se blíží a vy si stále lámete hlavu, co vzít s sebou jako svatební dar. Podstatné je jakou úlohu na svatbě zastáváme a komu na svatbu jdeme. Jste pouze hosté nebo už máte tu výsadu a odpovědnost být svědci? Jdete na svatbu někomu z rodiny či blízkých přátel nebo se jedná o vaše známé, které moc často nevídáte?

Pokud se jedná o vaše blízké přátele a rodinu, určitě od nich máte informace o tom, co si právě jako svatební dar nejvíce přejí. Většinou se jedná o finanční částky, které zaručeně udělají největší radost. Jako svědci však dáváme větší finanční obnos nebo lze také zakoupit například společně s dalšími členy rodiny nějaký ten zájezd či wellness pobyt. Inspirovat se můžete v nějaké z cestovních kanceláří nebo slevových portálů, kde zakoupíte top zájezdy na prodloužené víkendy za skvělé ceny.

Nechcete-li dávat žádný finanční obnos a dovolenou snů necháte na ženichovi s nevěstou, máme pro Vás pár tipů na klasické i originální svatební dary.

Mezi klasické svatební dary, které ne vždy manželé ocení patří sady do kuchyně ať už se jedná o porcelánovou sadu, sadu sklenic na šampaňské či víno, hrníčkovou sadu s konvicí, sadu talířů a misek nebo sadu příborů. Dále zde najdete rámečky s fotografií, literatura zaměřená na manželství, skleněné dekorace, obrazy nebo třeba sada županů a další doplňky do bytu.

Mezi dary, na které je lepší manželé dobře znát nebo si předem upřesnit podrobnosti patří kávovary, gril, zážitkové dary, šperk, parfémy, dárkový koš s ingrediencemi přesně pro partnery nebo třeba hodinky, které budou k sobě ladit. Mohou být i sportovní, kdy spolu manželé budou dále sdílet společné aktivity. Vhodný společný dárek je ten, který je podporuje jako celek, takže pokud je dobře znáte a víte, co mají rádi, neváhejte je překvapit, potěšit a třeba i malinko šokovat například erotickou hrou. Většinou už známe datum svatby dosti dopředu na to, abychom mohli například vymyslet originální dárek na památku s vyrytým věnováním nebo datem svatby. Mezi originální dárky také patří například dva stejné páry dupaček pro dospělé partnery od Skippy. V hebkých dupačkách se budou cítit skvěle jak doma u televize, tak venku na zahradě.

Nechcete dávat zbytečnosti a rozhodli jste se pro finanční obnos? Zaručeně je tou nejlepší volbou pro každého. Kolik však dát? Většinou se dává okolo 500Kč až 1000Kč. Záleží na vás, kolik jste se rozhodli investovat. Na každé svatbě by měla být truhlička nebo krabice, kam hosté vloží obálku s přáníčkem a finančním obnosem, proto se nemusíte bát, nikdo nemusí vědět, že zrovna tato obálka je právě od vás. Pokud jste svědci, je dobré se dohodnout s druhým svědkem na stejném finančním obnosu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *