Jak vybrat sedací soupravu

Vytvořeno |

Chcete svůj obývací pokoj zkrášlit nádhernou sedací soupravou s atraktivním designem? Tak neváhejte a pořiďte si právě takovou. V nabídce naleznete překrásné modely v zajímavých barevných provedeních, které jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. A jaký typ byste si měli vybrat? Nechte se inspirovat našimi radami a pokud chcete i ušetřit, využijte naše slevové kupóny Asko Nábytek nebo slevové kódy Moebelix.

Jak vybrat sedací soupravu

Typ a konstrukce

Rohové sedací soupravy jsou ideálním řešením do malých i velkých prostorů. V menším prostoru vám poskytnou množství místa k sezení a ve větším vynikne jejich přitažlivý design. Bonusem je, že si můžete vybrat mezi pravým nebo levým rohem. Systémové soupravy složené z několika samostatných dílů vám umožní vyskládat si sedačku podle vlastních představ, do dvousedáků, trojsedáků, křesel i taburetek. Konstrukce sedací soupravy je jedním z nejdůležitějších parametrů při jejím výběru. Vynikající volbou z hlediska komfortu a životnosti je dřevěná konstrukce. Trh nabízí i dřevotřískové, plastové či kovové vyhotovení konstrukcí, které vás mohou oslovit cenovou dostupností, ale jsou méně kvalitní s kratší životností. Pro zvýšení pohodlí modernější modely disponují možností rozložení, polohování a obměňování jednotlivých dílů. Rozkládací soupravu oceníte při návštěvě známých, polohování podnožek a opěrek uvítáte během dlouhého sezení i problémech s páteří. Odkládací prostor vám poslouží nejen na odložení peřin, ale i drobných předmětů.

Materiál výplně

Standardním materiálem, který se používá při výrobě výplní sedacích souprav je polyuretanová PUR pěna. Rozlišujeme několik stupňů její tuhosti, které označujeme písmenem T a číslem. Čím je číslo větší, tím je pěna odolnější a tužší. Pokud vám vyhovuje středně tuha sedačka, sáhněte po soupravě s výplní s HR PUR pěnou. Oproti klasické pěně vyniká vyšší tuhostí, lepší kvalitou i delší životností. Vyšší tuhost, dlouhou životnost, ale také výbornou nosnost mají bonelové pružiny. Jejich součástí bývá speciální vrstva – kokosová nebo kovová rohož, která brání protlačení pružin do sedací části. Pružiny si vás získají svou vzdušností s dobrou cirkulací vzduchu. Alergici tyto vlastnosti zajisté ocení. U komfortnějších sedaček se můžete setkat s výplní z peří. Zajistí vám dokonalé pohodlí, ale budete jim muset věnovat náležitou starostlivost a dostatečně jejich provětrat.

Vyberte si kvalitní potahovou látku

V současnosti je stále více oblíbený dvouvrstvý mikroplyš a to díky jeho znamenitým užitným vlastnostem s jedinečnou odolností vůči oděru. Je to dáno pevně tkaným podkladem z 50 % bavlny a 50 % polyesteru a odolným horním vlasům ze stoprocentního nylonu. Dalším moderním materiálem, který se těší popularitě je mikrofáze. Jde o jednovrstvý a povrchově upravený stoprocentní polyester vhodný pro každodenní používání s jednoduchým čištěním. Fantastická žinylka je velmi příjemným tkaným materiálem, který je tvořen podkladem ze směsi polyesteru a bavlny, do kterého je vetkán vlas ze 100 % bavlny.

Klasická bavlna je vynikající díky svému přírodnímu složení, prodyšnosti a na dotek je velmi příjemná. Kůže v sobě spojuje eleganci, komfort a prvotřídní kvalitu. Můžete si vybrat z rozmanitých barevných provedení, od bílé, krémové, červené a modré až po tmavé odstíny hnědé či černé. Ekonomicky výhodnějším variantou kožených sedaček jsou ty, které jsou vyrobeny z ekokůže. Ta představuje dvouvrstvý materiál, složený z horní vrstvy stoprocentního polyuretanu a podkladu ze stoprocentního bavlněného úpletu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *