Jak vybrat myčku nádobí

Vytvořeno |

Myčka nádobí je vynikajícím pomocníkem v kuchyni, který šetří nejen váš vzácný čas, ale i vodu a energii. Díky ní se mytí nádobí stane pro vás radostí. Vybrat si můžete z různých modelů, které se odlišují svými programy, objemem i inteligentními funkcemi. Poradíme vám, jak si zvolit ten správný typ.

188

Velikost a kapacita

Myčky nádobí jsou vyráběny v šířce 45 cm nebo 60 cm. Pokud má vaše domácnost méně členů, postačí vám užší model, ale pro početnější rodiny je vhodný zas široký typ s větším objemem. Kapacita přístroje je stanovena podle počtu sad nádobí, které je myčka schopna pojmout. Jednu soupravu představuje jeden hluboký, mělký a dezertní talíř, pohár, hrnek a příbory. Hrnce a pánve se nezapočítávají. Standardní kapacita pro myčky o šířce 60 cm je 12 souprav, užší typy disponují kapacitou 10 a méně sad nádobí.

Volně stojící nebo vestavěná

Volně stojící myčku můžete umístit a přenášet kdekoliv chcete. Je sice trochu hlučnější, ale cenově přijatelná. Vestavěná myčka je určena k zabudování do kuchyňské linky, se kterou tvoří jeden elegantní celek, který působí atraktivně a esteticky. Určitě si vás získá prostorovou úsporností a tichým provozem. Pokud potřebujete menší model do kanceláře či na chatu, pořiďte si stolní myčku. Co se týče energetické spotřeby, v nabídce najdete typy s třídou A až A +++, které vám garantují nízkou spotřebu vody i energie. Přínosem je, že spotřebují méně vody než během ručního mytí pod tekoucí vodou. Prvotřídní myčky mají spotřebu vody na jeden mycí cyklus 6 – 9 litrů, ty levnější 10 – 15 litrů.

Standardní programy

Automatický program je velmi populární, protože díky němu se myčka sama rozhodne, jaký program je vhodný pro mytí a to podle stupně znečištění a množství uloženého nádobí. Skvělým řešením pro rychlé umytí právě znečištěného nádobí s ještě nezaschnutými zbytky jídla je Rychlý program. Energeticky nejúspornější je zas Program Eco, který využívá nižší teplotu s delším časem mytí. Pokud si nevíte poradit se staršími zaschlými skvrnami, použijte Intenzivní Program s vyšší teplotou vody a když toužíte po dokonale čistých sklenicích se zářivým leskem, rozhodněte se pro speciální Program na mytí skla.

Komfortní funkce

  • Poloviční náplň – funkce, která je vhodná pro mytí menšího množství nádobí. Mycí cyklus se přizpůsobí menšímu objemu nádobí s nižší spotřebou vody a energie se zachováním perfektního výsledného efektu čištění.
  • Světelný paprsek – různým zbarvením vás informuje o aktuálním stavu programu, o jeho zahájení, průběhu a ukončení. Světelné body se dokonce promítají přímo na podlahu.
  • Zvukový signál – upozorní vás na to, že nádobí je již umyté.
  • Samočisticí filtr – zaručí vám důkladné pročištění přístroje po každém mytí pomocí intenzivního proudu vody. Odstraní se tím množství mastnoty a zachycených nečistot.
  • Automatické dávkování – spotřebič si sám nadávkuje optimální množství mycího prostředku.
  • Indikátor nedostatku soli a leštidla – informuje vás o nezbytnosti jejich doplnění pro správný chod myčky.
  • Invertorový motor – na rozdíl od jiných druhů vyniká plynulostí, tichostí, dlouhou životností a nízkou spotřebou energie.
  • AquaStop – bezpečnostní systém bránící úniku vody. V případě poruchy se zařízení automaticky vypne.
  • Kondenzační sušení – vodní pára v myčce se mění na vodu, která odteče do speciální nádoby.
  • Konvekční sušení – jeho předností je brilantní sušení nádobí působením horkého vzduchu z ventilátoru.

Kde koupit novou myčku?

Využijte naše slevové kódy Datart nebo slevové kupóny Alza a ušetřete při koupi myčky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *