Jak vybrat digestoř?

Vytvořeno |

Digestoř je vynikajícím pomocníkem v kuchyni, který vyniká úžasnou schopností nasávat množství nepříjemných pachů, mastnoty a výparů. Ty se během vaření neustále usazují na stěnách místností, kde přispívají ke vzniku škodlivých plísní. Chcete-li ve své domácnosti nebo provozu s kuchyní dýchat čistý a vysoce kvalitní profiltrovaný vzduch, zakupte si digestoř. Současný trh nabízí atraktivní modely s rozmanitým designem, způsobem odsávání a nadstandardními funkcemi.

Jak vybrat digestoř


Typy digestoří

Komínové a ostrůvkové

Pokud disponujete rozměrově větší kuchyní, rozhodne se poohlédněte po komínových odsávačích, které jsou typické brilantní výkonností a vaši domácnost i zkrášlí, protože působí jako estetický prvek kuchyně. Jsou velmi vhodné do prostor, kde je možnost odtahu potrubím nebo komínem. Nejčastěji se montují na stěnu mezi závěsné skříňky a získají si vás tím, že dokáží odsát přes 1000 m³ vzduchu během jedné hodiny. Pokud je váš příbytek vybaven středně velkou kuchyní, pak je skvělým řešením pro účinné odsávání páry ostrůvkový digestoř. Určitě vás okouzlí mimořádným sacím výkonem, který v několika výkonnostních úrovních excelentně filtruje vzduch plný mastnoty, výparů a bakterií. Jeho sloupy na odvětrávání se upevní ke stropu do zóny nad varnými ostrůvky.

Vestavěné a teleskopické

Vestavěné digestoře perfektně splynou s kuchyňskou linkou, do které se zabudují.  Jsou určeny především do větších a středně velkých kuchyní, jsou výkonné a komfortně se ovládají. Teleskopické digestoře oceníte hlavně v malých kuchyňkách. Nadchnou vás svými minimálními rozměry, i když jejich výkon je nižší než u ostrůvkových či komínových typů. Příjemně vás překvapí možnost teleskopického vysouvání, kdy se přední panel jednoduše vytáhne, následně se automaticky spustí ventilátor a přístroj se uvede do chodu. Pokud odsavač není právě v provozu, výsuvná konstrukce je ukryta pod skříňkou nad varnou deskou.

Způsob odsávání digestoří

Je důležitým kritériem při výběru  digestoře. V nabídce najdete odtahové i recirkulační modely. Odtahové vám znamenitě poslouží tehdy, pokud máte možnost vyvést páru prostřednictvím ventilační šachty, komína nebo potrubí směrem do vnějšího prostředí. Mějte na paměti, že průměr vývodu na digestoři má být shodný s průměrem odtahového ústí. V neposlední řadě je u tohoto typu důležité zmínit zpětnou klapku, která se vloží na výstupní hrdlo. Při odtahu páry přes komín nebo odtahové potrubí fantasticky brání pronikání chladného vzduchu zvenčí do vnitřních prostor. Když možnost odtahu nemáte, zvolte si recirkulační digestoř. Páru, která je nasáta neodvádí ven, ale za pomoci mimořádně účinného uhlíkového a tukového filtru kvalitně pročistí a uvolní zpět do prostoru. 

Nadstandardní funkce

  • LED osvětlení – díky němu bude vaše pracovní plocha jasně osvětlena.
  • AdaptTech – vynikající funkce pro automatický provoz zařízení. Umožní senzorem rozlišit kvalitu vzduchu a potom určit rychlost a stupeň filtrace.
  • AdaptAir – zabezpečuje nasávání znečištěného vzduchu nad varnou plochou pomocí filtru z nerezové oceli, speciální pěně a klapkám, které se pravidelně otevřou a zavřou podle stupně sací výkonnosti.
  • Filtr z polyuretanové pěny – filtr s pozoruhodnou schopností likvidovat až 99% škodlivin z ovzduší.
  • PAS systém – napomáhá přesměrovat vzduch ze střední části do rohů, aby byl přístroj rovnoměrně zatížen.
  • SliderTouch – moderní ovládání, kterým pohodlně změníte intenzitu odsávání.

Kde koupit digestoř?

Digestoře koupíte v každé větší elektře. Doporučujeme Vám při nákupu využít naše slevové kódy Okay a ušetřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *