Jak vybavit dětský pokoj?

Vytvořeno |

Plánujete organizaci či reorganizaci dětského pokoje a hledáte inspiraci? Ptáte se, jak vybavit dětský pokoj a podpořit dítě ve správném vývoji?

Organizace prvního pokoje a reorganizace již hotového pokoje pro starší dítě má společné body jako jsou bezpečí, útulnost a pocit jistoty. Pokoj dítěte by mělo pro něj být místě klidu a pohody, kde bude rádo trávit svůj veškerý čas.

1926

Jak připravit dětský pokoj?

Začneme barvou zdí. Vybírejte netoxické barvy a nátěry. Barva na zdi by neměla být příliš rušivá ani nepříjemná. Měla by naopak být teplá, příjemná a živá. Barvu zdí lze nechat i klasicky bílou, kde pro první pokojíček malé dítě jistě potěší namalovaná zvířátka nebo oblíbená postava z pohádky.

Jak rozdělit dětský pokoj?

Držme se rozdělení do tří praktických zón. Zóna na hraní, zóna na učení a zóna na spaní. Rozdělením do tří zón docílíte efektivního uspořádání pokoje, praktického využití místa a příjemného prostředí pro dítě.

Jaký nábytek a doplňky zvolit a jak je rozložit?

Nábytek volíme z kvalitních materiálů, důraz klademe na bezpečí a jednoduchý přístup dítěte ke všem svým věcem. Ideální je nábytek přizpůsobit barvám na zdi. Není dobré dětský pokoj nacpat hromadou nábytku, působí to stísněně a dítě tak může ztratit pocit bezpečí. Budete potřebovat nějakou větší skříň na oblečení a doplňky, dětský stůl se šuplíčky a židli a kvalitní postel klidně s úložným prostorem. Na zeď se bude hodit pár polic na zútulnění prostoru. Na hračky můžete zvolit nějaké úložné boxíky nebo závěsné organizéry. Využít můžete i už zhotovené dětské sestavy nábytku, která je sestavena ze skříni a komod a dává tak dítěti dostatečný prostor na oblečení a hračky. Nábytek nezapomeňte dobře uchytit, aby nehrozilo převrhnutí nábytku na dítě. Dětský stůl se snažte umístit pod okno, aby mělo dítě dostatek světla při dělání úkolů nebo malování. Při zřizování postele je nutné klást důraz na kvalitní matraci a rošty. V případě šetření místa lze například pro sourozence zřídit patrovou postel či výsuvné lůžko, které z jedné postele vytvoří postele dvě. K posteli a na stůl je vhodné zvolit lampičku. Pro menší děti je vhodné tlumené světlo, pro starší lampička se silnějším osvětlením. K posteli je vhodná lampička se stínítkem pro ranní a večerní svícení. Na chodbu, která vede od pokoje k záchodu je vhodné zabudovat bodová světla, díky kterým se dítě v noci nebude bát na záchod. Nezapomeňte, že většina her se odvíjí na zemi. Zem by měla být teplá a snadno udržovatelná. Vhodný je koberec nebo lino s několika kusovými koberci. Skvělí pomocníci pro malé děti jsou kobercové omalovánky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *