Jaký parfém je pro mě ten nejlepší?

Vytvořeno |
Muži i ženy o sebe rádi pečují. Chtějí vypadat dobře a zaujmout na první pohled. Jak lépe zaujmout než krásnou vůni, která se jemně a nevtíravě mísí okolo nás?

Parfém je jedním z faktorů, který na nás zaujme jako první, a proto bychom jeho výběr neměli podcenit. Příjemná vůně našeho parfému dokáže zlepšit náladu, naopak špatně zvolený parfém, který má pronikavou vůni na nás může působit nepříjemně.

Slevové kódy na parfémy

Je potřeba si zodpovědět zásadní otázku, a tou je vůně parfému. Preferujete kořeněné vůně, ovocné, květinové, orientální nebo dřevité? Máte radši spíše sladké vůně nebo lehké, svěží vůně? Správně zvolený parfém podtrhne Vaši osobnost a prozradí o Vás, kým doopravdy jste. Například jste-li romantici – volíte jemné vůně, chcete-li podtrhnout divokost a sebevědomí, volíme spíše silnější, dřevité vůně. Pokud stále nemáte jasno, jaká vůně se pro Vás nejlépe hodí, vyzkoušejte se inspirovat výběrem vůní podle Vaší oblíbené barvy nebo znamení zvěrokruhu. Nezapomeňme, že jeden druh parfému voní na každém z nás jinak, protože každý člověk má svou specifickou vůni, proto bychom neměli volit na základě vůně někoho jiného.

Pokud jste si udělali jasno, jaká vůně je pro Vás nejvíc vhodná je na řadě zvolit intenzitu parfému. Znáte pravidlo, méně je někdy více? Tady to platí dvojnásob. Záleží jen na nás, jakou intenzitu si zvolíme. Budeme-li se řídit nepsanými pravidly, jako jsou jemné vůně pro každodenní použití, silný parfém na výjimečnou příležitost. Jemné tóny v létě, silnější vůně v zimě nebo půjdeme proti proudu a zvolíme si svůj kompromis.

Parfémy podle intenzity

Rozdělení parfému podle intenzity:

Parfém – 15-40% obsahu vonných esencí. V menším balení, vyšší cena. Obvykle voní až do druhého dne.

Parfémovaná voda – 12-15% vonných látek. Aplikujeme přibližně 2x během dne. Podle okolností na těle vydrží okolo 6-8 hodin.

Toaletní voda – 6-15% vonných látek – Aplikujeme během dne opakovaně. Průměrná výdrž toaletní vody je okolo 3 hodin.

Kolínská voda- 3%-5% vonných esencí obvykle ředěných 70% lihem – Nanáší se na obličej. Silná vůně rychle vyprchá a zůstane jemná, linoucí se vůně příjemné intenzity.

Kam nanášíme parfém?

Parfém nanášíme na pulsující teplé body na těle. Parfém můžete nanést v okolí spánků, za ušima, na krční tepně, v loketní a podkolenní jamce, na dekolt a vnitřní strany zápěstí.

Parfém je důležitý doplněk každého z nás. Dokonale vystihne originalitu naší osobnosti. Nikdy nekupujeme parfém bez předešlého vyzkoušení. Před zakoupením parfému je vhodné vyzkoušet malé množství v podobě tzv. testeru, jak se nám parfém během dne přizpůsobí.

Kde koupit parfém?

Oblíbené obchody pro koupi parfémů jsou Notino, Parfemy.cz nebo Vivantis.cz. Při nákupu na těchto obchodech můžete využít i naše slevové kódy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *