7 snadných tipů, jak zútulnit váš domov

Vytvořeno |

Chcete si zpříjemnit a zútulnit vaše bydlení, ale nevíte jak na to? Vyzkoušeli jste již několik způsobů zkrášlení vašeho bytu, avšak stále to není to pravé? Čtěte dále a vyzkoušejte tipy, které vám přinášíme v následujícím článku.

1) Textilie jsou klíčem ke zútulnění prostor

Při zpříjemňování našeho domova bychom měli začít u záclon, dek, polštářů, přehozů a dalších druhů textilií. Tkaniny dokážou vdechnout pokoji život a vůni domova. Při koupi se zaměřte na méně populární obchody a vybočte tak z řady domácností, které nejsou originální a nalezneme u nich stejné druhy těchto doplňků.

2) Zvolte správné barvy

Volba barev je dalším významným způsobem, jak interiér zpříjemnit. Barvy působí na emoce a psychiku člověka, čímž dokážou ovlivnit naše rozpoložení. S barvami můžete experimentovat, avšak jistotou je bílá barva stěn v kombinací s jakoukoliv jinou barvou zbytku interiéru. Snažte se barevně sladit zdi, nábytek, tkaniny a zbytek interiéru.

3) Vyhněte se prázdným stěnám

Prázdné a holé zdi přímo vytvářejí neosobní prostory. Je vhodné použít fotografie v rámečku, obrazy nebo jiné ozdoby k zavěšení, kterými mohou být například korálky nebo lapače snů a vyplnit tak vaše zdi. Vhodným zkrášlením je také namalovat na zeď nějaké vzory či obrazce. Posters.cz Vám s prázdnými stěnami může pomoci.

4) Vdechněte místnosti život květinami

Květiny dokáží navodit domácí atmosféru. K rostlinám volte vhodný květináč, který bude ladit s interiérem a stolek, na který jej můžeme posadíte. Mějte však na paměti, že květinový “prales” v bytě nemusí působit příjemně a proto volte přiměřené množství rostlin.

5) Využijte koberce

I když jsou v módě plovoucí podlahy, nebojte se použít koberce a koberečky. Zejména malé koberečky pod stůl nebo pohovku dokážou navodit tu správnou atmosféru. Koberce poskytují také tepelnou i zvukovou izolaci. Nejlepší obchod na podlahy je Nejlevnejsipodlahy.cz

6) Přidejte osvětlení

Kromě klasického lustru využijte také různé lampy a lampičky, které přidají světlo do tmavých zákoutí. Zajímavým způsobem zútulnění mohou být pásky s led osvětlením nebo osvětlená zrcadla.

7) Slaďte použitý materiál

Posledním přinášeným tipem je sladění použitého materiálu. Snažte se byt sladit například do použití dřevěného materiálu na nejrůznější nábytek a doplňky. Dřevo může místnostem dodat domácký nádech. Naopak sladění bytu do kovového materiálu může dodat pocit čistoty a moderny. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *