TOP 5 základních pomůcek pro cvičení doma

Vytvořeno |
cviceni doma

Každý z nás někde začínal. Ať už se jedná o práci či koníček, někde se začít musí a u cvičení tomu je zrovna tak. Ne každý z nás je rozený Schwarzenegger a ne každému z nás se chce ze začátku utrácet peníze za posilovnu. V dnešní době se dá pohodlně cvičit i v domácích podmínkách a přitom dosáhnout viditelných výsledků. Pokud se rozhodnete cvičit doma, měli byste si pořídit i nějaké to cvičební vybavení. Pojďme si tedy projít seznam pěti nejzákladnějších pomůcek, které by vám doma při cvičení neměli chybět. 

HRAZDA

Hrazda, ať už venkovní či doma ve dveřích je velikou nutností, pokud se rozhodnete cvičit doma. Její význam hraje roli zejména pro procvičení svalů zad a bicepsů. Cena hrazdy do dveří se pohybuje okolo 200 korun a po pár týdnech sami zjistíte, že jste si koupili hodně muziky za málo peněz. Hrazda se dá upevnit mezi kovová futra a její životnost (pokud je správně uchycená a chováte se k ní hezky) je několik let.

PODLOŽKA

Pro procvičení břišních svalů na zemi je nezbytná podložka na cvičení. Takovéto speciální podložky mohou stát až několik set korun, lze je však nahradit něčím jiným jako třeba kusem molitanu, karimatkou či párkrát složenou dekou.

ŠVIHADLO

Ne nadarmo se říká, že švihadlo je báječný společník při hubnutí. Se švihadlem si lze zaskákat na pár minut před vaším hlavním tréninkem, jako rozcvičení a rozproudění krve v těle. A úplně vám postačí i švihadlo, které koupíte do 200 korun. 

EXPANDÉR

Další základní pomůckou na posilování doma je expandér. Existuje mnoho druhů expandérů a jednotlivé druhy se pak liší v síle odporu. Asi nejpraktičtější volbou je expandér kruhovitý, dlouhý okolo 1 metru, bez úchytů a různých poutek. Procvičit se s ním dají svaly rukou, ramen a při troše experimentování ho můžete zařadit i do tréninku prsou, zad či nohou. Pokud se na hrazdě nepřitáhnete ani jednou, takovýto expandér vám může pohyb vzhůru značně usnadnit. Cena základního expandéru je okolo 200 korun.

NAKLÁDACÍ ČINKA (JEDNORUČNÍ)

Asi nejdražší pomůckou z tohoto seznamu bude či spíše budou nakládací činky. Činky netřeba představovat. V posilovně je to naprosto základní pomůcka. Výhodou nakládací činky je to, že můžete volit váhu závaží dle libosti a nemusíte si přitom kupovat set deseti párů činek a různých vahách. Cena takovéhoto setu dvou činek s několika závažími se pohybuje kolem 1000 korun. Investice je to však doživotní a rozhodně se vám vyplatí.

Domácí vybavení na cvičení koupíte se slevovým kódem na Hegen.cz nebo Alza.cz