Jak zlepšit zabezpečení vašeho domu

Vytvořeno |

Zabezpečení domu je velmi důležité. Chrání váš majetek, soukromí a také vaše životy. Je tedy důležité mi věnovat dostatek času a určitě ho neodbýt. V tomhle článku si prozradíme pár tipů, kterými lze zabezpečení vašeho domu vylepšit.

Bezpečností zámky

Na trhu jsou různé druhy zámku. Od starých snadno prolomitelných zámků po moderní elektrické zámky. Většina z nich má ale své nedostatky a stále se přichází na nové metody, jak je prolomit. Volba zámku je velmi důležitá a nejčastěji vás právě zámek dělí od loupeže. Jaký zámek tedy vybrat? Na trhu existuje bezpečnostní zámek FAB, který se ve dveřích využívá velmi často a jeho kvalita je prověřená miliony domácností a spoustou let své existence. Tyto zámky je velmi těžké prolomit a poskytují vysokou míru bezpečnosti. Pro lepší bezpečnost bychom také neměli opomíjet celkovou kvalitu samotných dveří, které by měly být vyrobené z odolného a kvalitního materiálu.

Dveřní kukátko

Kukátko ve dveřích je skvělým bezpečnostním prvkem. Z bezpečí svého bytu vždy prvně můžete zkontrolovat, kdo u vás zvoní. Podezřelým osobám pak nemusíte otvírat nebo s nimi můžete komunikovat přes dveře. Tyto kukátka bývají nejčastěji vyrobené z vrstveného tvrzeného skla a s malým poloměrem nehrozí jeho rozbití.

Bezpečnostní řetízek

Bezpečnostní řetízek na dveřích má své využití. Umožní otevřít dveře na pár centimetrů, ale nikdo jimi nemůže projít. Často se tak povede odhalit nekalé úmysly pachatele, který se po otevření dveří pokusí vtrhnout do bytu, aniž by zpozoroval bezpečnostní řetízek. Při volbě bezpečnostního řetízku je nutné obrátit se na prověřené značky. Některé bezpečnostní řetízky nemusí být příliš kvalitní a po použití větší síly pachatele nemusí nátlak vydržet. Kvalitní bezpečnostní řetízek je ale natolik silný, že vás ochrání i před větším množstvím pachatelů.

Domovní alarm

Domovní alarmy se hodí zejména do větších budov a rodinných domků. V bytě by občasný alarm mohl vadit sousedům a takový systém by se setkal se spoustou negativních reakcí. U větších domků alarm upozorní na neoprávněné vniknutí do bytu. Než si na takový systém navyknete, často ho budete spouštět omylem, ale po vytvoření návyku na takový systém budou jeho služby užitečné. Takových systému je celá řada variací. Alarmy na heslo, alarmy na klíč, alarmy na otisk a podobně. Některé alarmy dokonce dokážou samy upozornit bezpečnostní služby a často zachraňují životy. Využití alarmových systémů má své opodstatnění hlavně v rizikových zónách.

Chránění pozemku

Důležité je také mít váš pozemek vhodně oplocený. Minimální bezpečnostní prvek je základní drátěný plot, který odradí cizí lidi před vstupem na váš pozemek. Riziko může také představovat příliš jednoduchá branka, kterou kdokoli může a váš pozemek vstupovat. Je vhodné dodělat k brance nějaký bezpečnostní prvek, v podobě různých páček, řetízků, zámečků a zarážek. Na takovou branku je také možné přidat informační zvuk, který informuje o vstupu na pozemek.

Zabezpečený únikový východ

Únikový východ je dalším skvělým bezpečnostním prvkem. Jednak vám poskytne možnost úniku v případě ohrožení, ale také vám poskytne další praktický východ v případě potřeby. U takového východu je potřeba mít dobře zabezpečený jednosměrný východ, aby se přes něj nikdo nedostal do domu.

Další bezpečnostní systémy

Pokud chcete mít bezpečí svého domu opravdu na vysoké úrovni, existují pak specializované bezpečnostní systém. Může jít například o kamerové systémy, se kterými přesně víte, kdo se na vašem pozemku pohybuje. Dalším jsou například čidla detekce pohybu, které vás vždy informují o nějakém pohybu v okolí vašeho domu.

Se zabezpečením Vaší domácnosti může pomoci Alza.cz nebo Conrad.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *