5 tipů jak chytře ušetřit peníze

Vytvořeno |

Stát se to může téměř každému. Z ničeho nic se objeví nečekané výdaje a my se můžeme dostat do finanční tísně. Co ale v takovém případě dělat? Existují různé způsoby, kterými se dají peníze ušetřit a získat další finance. V tomhle článku si prozradíme jak na to.

Slevové kupóny

Slevy vám dokážou ušetřit poměrně pěkné procento výdajů. Na internetu existuje veliké množství slevových kupónů, který často ale nikdo nevyužívá. Slevové kupóny fungují zejména při nakupování na internetu, ale dají se najít i kupóny pro běžné nakupování v obchodech. Tyto kupóny jsou marketingovým lákadlem, kdy zákazníka přemlouvají k nákupu. Jestliže jsme ale pro nějaký nákup již rozhodnutí, slevový kupón nám jenom prospěje.

Kde takové slevové kupóny hledat? Není to nic náročného. Stačí na Panda Kuponech zadat Váš oblíbený obchod a my už se o vše postaráme. Né vždy se vám k danému obchodu podaří slevové kupóny najít, čas od času vám to ale peníze ušetří.

Ušetřete za telefonování

Jestliže k telefonování využíváte nějaký tarif, můžete volat i levněji a se stejným operátorem. Jestliže o vás operátor nebude žádným způsobem slyšet, nechá vás dál platit poměrně vysoké sumy za telefonování a často je může i sám od sebe zvednout. Pokud ale zavoláte na zákaznickou linku s tím, že chcete odejít k výhodnějšímu operátorovi, okamžitě vám nabídne výhodnější podmínky poskytovaných služeb. Celý tento proces vás bude stát pouze pár minut domluvy na infolince, ale peníze vám to bude šetřit další roky. Další možností je přejít na virtuálního operátora Gomobil.cz, kde ceny jsou férové.

Sociální dávky od státu

Existují různé případy, kdy vám stát může přispět na živobytí. Spousta lidí bojuje s těžkou finanční situací a tyto příspěvky vůbec nevyužívá. V jakém případě tedy můžeme žádat od státu finanční pomoc? Těchto případů je víc. Jedním z nich jsou příspěvky na nezaopatřené dítě. Zde záleží na věku dítěte, může jít ale od 500 Kč do 700 Kč.

Dalším druhem příspěvku je příspěvek na bydlení. O ten můžete žádat v případě nízkého příjmu a vysokých nákladů na bydlení. V rozhodnutí zda máte na příspěvek nárok hrají roli různá fakta. jako je například lokalita bydliště, měsíční průměr vašich příjmů, měsíční náklady a podobně. To vše je při žádosti potřeba mít přesně zjištěné a ověřené.

Patří sem i invalidní důchod, starobní důchod, rodičovský příspěvek, porodné a pohřebné.

Začněte si spořit

Spoření je skvělá věc, která vám často může velmi pomoci. Spoření je v podstatě taková prevence proti zadlužení. Pokud se tedy nenacházíte ve špatné finanční situaci, z každé výplaty si nějaké procento dejte stranou. Spořit peníze si můžete soukromě, ale využít také můžete různé spořící služby, které vám navíc připisují malé procento za určené období k částce navíc. Za pár let získáte velmi silnou rezervu pro výjimečné případy. Je ale důležité na samotnou rezervu nesahat kvůli drobným věcem, které se dají vyřešit jinak a nechat rezervu pouze pro krajní situace.

Šetřit se dá různě

Na závěr chci připomenout, že šetřit se dá různými způsoby. Stačí se jen zamyslet, kde všude v domácnosti se dá nějaká ta korunka ušetřit. Můžeme se například začít otužovat a šetřit s teplou vodou. Hodně proděláme také na osvětlení, které by v mnoha případech nemusel být vůbec rozsvícené. Každovečerní sledování televize můžeme vyměnit za knihu z Knihydobrovsky.cz, nebo cvičení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *